Вінницькі письменники для Чорнобаївки

Книжки на фронт_170223_010 лютого 2023 року. Нещодавно до Вінницької обласної наукової бібліотеки імені В. Отамановського бібліотеки завітала начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Чорнобаївської ТГ Херсонського району Херсонської області В. Г. Антонова, яка приїхала до Вінниці два місяці тому як переселенка. Віра Григорівна розповіла, що в семи селах, які входять до складу їхньої територіальної громади, потроху налагоджується життя, відновлюється навчання в школах. Проте учні та дорослі мають велику потребу в забезпеченні книгами, адже всі бібліотеки зруйновані, а фонди знищені. Відгукуючись на прохання нашої колеги, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського оголошує акцію «Книжкова «валентинка» для Чорнобаївки», приурочену до Дня дарування книг – 14 лютого. Цього ж місяця виповнюється 130 років Валентину Отамановському, чиїм ім’ям названа наша книгозбірня, тому ця акція для нас є дуже символічною.

Акція передбачає збір україномовних книг вітчизняної та світової художньої літератури (в перекладі державною мовою), а також науково-популярних видань з історії та культури України в тому числі й дитячих.

Долучитися до Акції поповнення фондів постраждалих бібліотек можуть усі охочі.

Заздалегідь дякуємо всім, хто відгукнеться на наше прохання.

Все буде Україна! Разом до Перемоги!

На заклик вінницьких бібліотекарів першими відгукнулися письменники і колектив Видавничого Дому «Моя Вінниччина». Сьогодні директор Дому ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ та його редактор МИХАЙЛО КАМЕНЮК передали в благодійну книгозбірню, яка формується в обласній бібліотеці, першу сотню книг.

-Вражає потреба українців у книзі, не зважаючи на кров, смерть, жахливі випробування війни, – каже директор бібліотеки імені В.Отамановського ЛАРИСА СЕНИК. – Як це не дивно, але такого не відчувалося в мирний час. От що таке – сила книги!

-Це не перша партія наших вінницьких книг, що виділена нами на потреби військового часу, – сказав ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ. – Книги ми вже передавали на відповідні прохання в місцеву військову частину, в госпіталі, де лікуються наші воїни, на фронт, в діючі частини, а також за кордон, де в спеціально відкритих українських класах навчаються діти-біженці. Ми ще більше упевнилися в непорушній істині: слово не тільки окриляє, але й лікує, утверджує віру в перемогу українського духу над лютим ворогом.

Книжки на фронт_170223 Бібліотекарі звертаються до всіх небайдужих земляків, хто захоче поповнити в ці дні благодійну книгозбірню. Зібрані книги вирушать не лише в Чорнобаївську ОТГ, але й в північний регіон України, де з бібліотеками внаслідок руйнувань також непроста ситуація. Особлива потреба в книгах для дітей.