Вінниччина вшановує письменника Овсія Дріза  

Меморіальна дошка_Овсій Дріз_Крапсне_2018У невеличкому подільському містечку Красне, що на Тиврівщині, 16 травня було вшановано памʼять поета Овсія Дріза. Саме у цей день 1908 року в родині єврейського ремісника народився майбутній поет, який один з небагатьох писав твори на рідній мові – їдиш.

Не легкою видалася творча доля поета. На прикінці 20-х років вийшли друком його перші твори у літературних виданнях, а вже в 30-х роках виходять перші поетичні збірки. На жаль, з 1934 до 1959 року поезія Дріза не видавалась із-за жорстокої сталінської цензури та антиєврейської політики.  Лише 60-70- ті роки стали для Овсія Дріза вершиною визнання. Його книжки друкувалися мільйонними тиражами, перекладалися на мови народів тодішніх радянських республік, окрім української, хоча більшість життя його пов’язана саме з Україною. Прожив поет всього 62 роки, але через все  життя проніс любив до своєї малої батьківщини, якій присвятив багато творів.

За ініціативи Вінницького обласного товариства єврейської мови та культури (голова товариства – Олександр Цодікович) при співпраці з місцевим літератором Василем Щусем та за підтримки управління у справах національностей та релігії Вінницької облдержадміністрації було проведено значну роботу з підготовки заходів для вшанування памʼяті видатного земляка – Овсія Дріза.

У день 110 річниці з дня народження поета на Краснянському будинку культури було відкрито меморіальну дошку. У заході взяли участь голова Тиврівського районної ради Ярослав Красовський, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, голова Новоміської сільської ради Володимир Максименко, єврейська громада Вінниччини, жителі села та учнівський і педагогічний колектив  місцевої школи.

Під час урочистостей було презентовано Подільський єврейський альманах, випуск якого присвячено життєвому та творчому шляху поета. На завершення заходу учнями Краснянської школи було представлено літературно-мистецьку композицію до дня народження відомого земляка.

Видання книги та виготовлення меморіальної дошки відбулось за фінансової підтримки управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації відповідно до Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/10993-na-vinnychchyni-vshanovano-110-richnytsiu-z-dnia-narodzhennia-ievreiskoho-poeta-ovsiia-driza