Вінничанка Жанна Дмитренко стала лауреатом премії ім. В. Юхимовича

Дмитренко_премія Юхимовича_0910219 жовтня 2021 року древній Коростень традиційно зустрічав літературну еліту України в рамках проведення XV Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову».

Наша славна Житомирщина та й уся Україна в цілому не бідні на різного роду літературні конкурси, акції, свята й фестивалі. Але подібного, що проходить щороку на древній землі Коростенщини, мабуть, ніде немає. Адже Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову» збирає гостей майже з усіх куточків держави. Сюди завжди хочеться їхати, бо це справжній літературний мегаполіс.

Багато вітчизняних авторів підтвердили ці слова, відзначивши, «що з кожним роком фестиваль цей набирає міці, стає якіснішим і видовищнішим. Відчувається майстерність, глибока підготовча робота».

Тож і цього разу з багатьох куточків України з’їхались до гостинної Коростенщини письменники, поети, видавці та просто шанувальники українського рідного слова, де вони мали нагоду вкотре зустрітись, поспілкуватись, взяти участь у літературних змаганнях, завітати на книжковий ярмарок «Коростень BOOK-fest», побувати на нагородженні учасників свята, переможців літературних перегонів та лауреатів Літературної відзнаки імені Валерія Нечипоренка, Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича.

Після урочистого відкриття свята і традиційного покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з вітальним словом до присутніх звернулись голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк, ініціатор, організатор, фундатор літературно-мистецького свята, заслужений журналіст України Віктор Васильчук, народний депутат України, член Ради МГО «Земляцтво житомирян» Володимир Арешонков, голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Гресь, члени Національної спілки письменників України Олександр Косенко (голова журі літературних змагань), Сергій Мартинюк (Світогор Лелеко), Володимир Даниленко, радник Коростенського міського голови Олександр Дзиґа.

Усі вони відзначили, що коростенська земля дала світові чимало творчих, талановитих людей, що рідним словом прославляють нашу країну, нашу землю, рідну Україну.

«Просто на Покрову» – це мистецький фестиваль, мета якого – популяризувати сучасних українських письменників та поетів. Ми знаємо тих, чиї книги найбільше продаються, і вони не сходять з ефірів. Проте в кожній області є щонайменше 20 авторів, які пишуть чудові твори, але вони не такі популярні. Тому ми збираємо майстрів слова з різних куточків України, щоб їх впізнавали і читали», – розповів радник міського голови Олександр Дзиґа.

По закінченню урочистої частини гості та учасники свята перемістились до затишного приміщення Коростенської центральної міської бібліотеки, де відбулись традиційні експромт-читання: «Поетичний марафон» та «Урок прози». В цей час також відбувався обмін думками, книгами, контактами для подальшого спілкування, після чого багато книг з автографами письменників та поетів було подаровано центральній бібліотеці на згадку про цей чудовий день.

Цього ж дня письменники, літератори, журналісти з Житомирщини, Київщини, Вінниччини, Кіровоградщини, Прикарпаття традиційно відвідали музей-садибу Василя Юхимовича в с. Сингаї, що на Коростенщині, де вшанували пам’ять відомого земляка-поета, публіциста. Присутні змогли побачити, де народився Василь Лукич та висадити поблизу його будинку дерева та квіти. Було виголошено чимало теплих слів на його адресу.

Завершилось XV Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову» нагородженням учасників свята.

Міжнародну премію «Друг літератури» з рук письменника Сергія Мартинюка (Світогора Лелеки) отримав і голова Коростенської РДА Юрій Тарасюк. Премію заснувала редакція Всеукраїнської газети «Літературна Україна» (головний редактор Сергій Куліда) за підтримки числених партнерських організацій у діаспорі. Премія має на меті пошанувати послідовних друзів літератури: меценатів, лобістів і представників українського політикуму.

В свою чергу лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича за 2021 рік привітав та вручив переможцям премії, дипломи, нагрудні знаки і подарунки голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк. Ними стали:

  1. Микола Ярмолюк, м. Радомишль (Житомирщина) за книгу «Жито родить на життя (проза).
  2. Сергій Сіваченко, смт Хорошів (Житомирщина) – «Блаженство вибору» (поезія).
  3. Ірина Кримська, м. Малин (Житомирщина) – «На перехресті долі та Ірші» (поезія).
  4. Леонід Закордонець, м. Ірпінь (Київщина) – «Доторкнімося душами» (поезія).
  5. Василь Шкіря, м. Іршава (Закарпаття) – «Бітанга» (пригодницько-фентезійний детектив для дітей).
  6. Анна Морозова, м. Київ – «Четвертий помічник святого Христофора» (авантюрно-психологічний роман).
  7. Жанна Дмитренко, м. Вінниця – «Благословен дух творчості людської» (поезія).
  8. Наталія Данилюк, селище Перегінське (Івано-Франківщина) – «Непроминальне» (поезія).

Свято завершилось неформальним спілкуванням учасників заходу «У колі друзів».

Першоджерело: https://mgozemzhytomyr.org.ua/podii/319/xv-vseukrayinske-literaturno-mistetske-svyato-prosto-na-pokrovu-v-korosteni