Відкрито виставку творів на здобуття Премії імені Коцюбинського

5 вересня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва відбулось відкриття виставки книг авторів – номінантів на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського 2015 року.

Всеукраїнська літературна премія імені Коцюбинського заснована у 1981 році, а 1992 р. набула всеукраїнського статусу. Її патронує Вінницька обласна рада, облдержадміністрація та Вінницька обласна організація НСПУ. Лауреатами премії стали близько 35 майстрів красного письменства з Вінниччини, інших регіонів України, діаспори.

Цього року на здобуття премії надійшли заявки від 33 авторів. Загалом вони представлятимуть 44 книги, що є своєрідним рекордом за всі часи існування цієї літературної нагороди. Географія цьогорічних учасників вражає. Львівщина і Автономна Республіка Крим, Закарпаття і Донбас, Слобожанщина і центральні області – Київська, Кіровоградська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Одещина і Буковина і, звісно, Вінниччина з сусідами – Житомирщиною, Хмельниччиною, Черкащиною!

За жанрами творів – це романи, збірки оповідань, новел, поезій, есе, антології, посібники, монографії, краєзнавчі розвідки і альбоми.

Про це говорили учасники презентації – заступник голови журі, недавній кавалер відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною» Анатолій Подолинний, секретар НСПУ і заступник головного редактора газети «Літературна Україна» Віктор Мельник, заступник директора бібліотеки Лариса Сенік, письменники Юрій Сегеда та Андрій Стебелєв. Свої твори читали поети Тетяна Яковенко і Микола Антощак.

Виставка приурочена до Дня міста Вінниці, Всеукраїнського дня бібліотек і покликана ознайомити широку громадськість з новинками сучасної української літератури, що відповідають гуманістичним ідеалам, оспіваних М. Коцюбинським.

Вона репрезентована у відділі наукової інформації та бібліографії ВОУНБ ім. К. Тімірязєва і працюватиме з 5 до 14 вересня. У цей час кожен відвідувач може висловити свою думку щодо представлених видань в нотатнику, яка буде врахована компетентним журі, що складається зі знаних представників творчої інтелігенції Вінниччини, лауреатів премії попередніх років. Вичерпана інформація оперативно з’являтиметься на спеціально створеній сторінці у соціальній мережі Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/krasnoslov.org.ua

Переможця буде оголошено до дня народження Великого Сонцелюба під час традиційної «суботи» у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського.

 

Фотоальбом події:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.498955156926081.1073741829.480227942132136&type=3