Василь Стус: відлуння і наближення

Соловей_Стус_1презентація_2Саме таку назву має книга, яку сьогодні презентували у ДонНУ імені Василя Стуса. Авторами видання, яке надруковане за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації,  є викладачі Донецького національного університету імені Василя Стуса.

В урочистій подій взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, автори книги – Олег Соловей, Ольга Пуніна, Михайло Жилін,  керівництво, викладачі та студентство вишу.

Як зазначила ведуча заходу, у цей день три роки тому після тижнів цілодобової роботи задля порятунку Альма Матер, яку захопили озброєні російсько-терористичні угрупування, Донецький університет нарешті розпочав новий навчальний рік.

У символічний для Університету день відбулася презентація книги – «Василь Стус: відлуння і наближення».

Виступаючи перед присутніми,  Андрій Гижко подякував викладачам Стусівського університету за те, що порушили творчий доробок, життя одного з кращих синів України – Василя Стуса. І зауважив: «Девіз Університету «Ім’я зобов’язує» – дуже вдалий, адже ім’я Стуса дійсно зобов’язує. Зобов’язує до того, щоб показати що ми разом, що ми єдина Україна. Книга, яка сьогодні презентована  – це величезне відкриття для всіх вінничан. Адже це непросто його творчість, це його життєвий шлях, який він пройшов від народження, його надзвичайно щирі і болючі листи матері, його друзів, листи самого Стуса, які він писав в засланні. Мені здається, що ця книга зробить великий переворот в думках кожного, хто її прочитає. Це неперша книга, яку ми  видаємо за рахунок коштів обласного бюджету. Взагалі ми щороку намагаємося видати близько 50 книг творів місцевих авторів, і це одне з тих видань, що  повертає нас до історії, до наших символів, адже Василь Стус є символом України».

Ректор Університету Роман Гринюк звернувся до гостей заходу і зазначив: «Більше трьох років тому наш колектив прийняв доленосне рішення: ми переїхали до Вінниці, аби врятувати наш Університет – найкращий класичний виш Східної України. Минуло півтора роки у серці Поділля – і ми прийняли ще одне – стратегічне і відповідальне рішення. Донецький національний університет почав носити ім’я свого випускника, поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса». Ректор подякував колегам за роботу і привітав з цим успіхом.

Соловей_Стус_1презентація_1

Автори книги зізналися, що писати про Василя Стуса і докінця зрозуміти його поезії, листи – дуже складно, адже «ми не опинялися в тих життєвих умовах, в яких постійно перебував він». І зазначили, що без допомоги декана філологічного факультету Володимира Мозгунова, який виступив літературним редактором книги, цьому тексту не судилося би стати книгою.

Насмакінець, автори підписали і подарували примірники книги та запевнили, що не зупинятимуться і продовжать відкривати читачеві “стильного і дивного чоловіка” – Василя Стуса.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/6666-vasyl-stus-vidlunnia-i-nablyzhennia