Творча зустріч письменників-спілчан Вінниччини

Збори ВОО НСПУ_231221_1Відбулися загальні збори вінницьких письменників… Було запрошено усіх вакцинованих літераторів і протестованих, з дотриманням усіх рекомендацій Мінздраву…

Після спільної молитви за полеглими бійцями-захисниками Вітчизни і спочилими письменниками,  благословення архімандрита ПЦУ Сафронія вітали ювілярів Жанну Дмитренко, Людмилу Лихогляд і Валентину Павленко.

Вручали літературні й краєзнавчі премії. Заохочувальну Всеукраїнську літературну премію імені Миколи Рябого за кращий твір року історичної тематики – письменниці з с. Бабчинці Могилів-Подільського району Оксані Афанасієвій, вручив онук Миколи Рябого Андрій Мрачковський. Письменниці Марині Павленко диплом і грошову винагороду вислано в Умань.

Краєзнавчі премії імені Володимира Вовкодава ми з Володимиром Горлеєм і Сергієм Гальчаком вручили письменниці Анджелі Веремій з м. Хмільника, краєзнавцю Миколі Дорошу,  історику й публіцисту Богдану Теленьку і заслуженому журналісту України Василю Паламарчуку.

Подільську літературно-мистецьку премію «Кришталеву вишню» отримала письменниця Лариса Сичко.

Обласну письменницьку організацію поповнили Оксана Афанасієва і Валентина Мількевич з Могилів-Подільського району. Їм було урочисто вручено письменницькі посвідчення, підписані головою НСПУ Михайлом Сидоржевським.

Генерал-отаман Українського Козацтва Володимир Лебедевич від імені родини Мазеп, від голови Координаційної ради Ігоря Мазепи вручив орден Гетьмана Івана Мазепи 5-го ст. Вадиму Вітковському за «благодійну діяльність та внесок у справу розбудови та відродження історії України, спадщини українського народу та особисті заслуги перед Родиною Мазепи».

До Національної спілки письменників України збори рекомендували Олену Павленко з села Саша Гайсинського району, Антоніну Петрушкевич з села Махнівка Хмільницького району, Миколу Дороша з Хмільницького району і Петра Войта з м. Ладижина.

Голова обласної письменницької організації Вадим Вітковський коротко розповів про здобутки вінницький письменників і плани на майбутній рік.

Головний редактор серії книг-історій Михайло Каменюк інформував збори про тріумфальну презентацію книг «Моя Вінниччина» у Верховній Раді України і встановлення нового рекорду України у номінації «Видавництво».

Письменників і гостей розважав народний ансамбль «Калина» під керівництвом Антоніни Петрушкевич.

З імпровізованими поетичними звітами перед колегами виступили Віталій Борецький, Ірина Зелененька, Віктор Крупка, Андрій Стебелєв, Анжела Веремій, Олена Павленко, Валентина Мількевич, Микола Пасічник, Юрій Юрчак, Валентина Павленко, Лариса Сичко, Юрій Хмелевський, Жанна Дмитренко, Володимир Горлей, Леонід Куций, Володимир Рабенчук

Відбулася товариська вечеря і спілкування.

Ми щиро дякуємо дирекції та колективу Вінницької обласної наукової бібліотеки імені К. Тімірязєва і особисто пані Ларисі Сеник за допомогу в організації зборів.

Фотографував, як завжди, працівник комунальної установи «Моя Вінниччина», відомий фотомитець Олександр Гордієвич.