Третє число альманаху «Русалка Дністрова»

Обложка 1-p1adbq2hira3rplkstm16tcfaoУ Вінниці вийшов у світ третій випуск  альманаху «Русалка Дністровая». В літературній частині альманаху під рубрикою «Золоті джерела» – проза письменників Валентини Сторожук, Михайла Вдовцова,  поезії Петра Гордійчука, Тетяни Приймасюк, Руслани Мельничук, Віталія Борецького, Михайла Стрельбицького, Михайла Каменюка, f а також твори Людмили Любацької, Миколи Денисенка, Анжели Веремій, Анатолія Мартинюка, Миколи Школьного.

Леонід Пастушенко представляє життєпис і творчість російського та українсько-ізраїльського письменників Леоніда Завальнюка і Григорія Усача, родом з Вінниччини

В краєзнавчих розділах альманаху «Наддністрянщина крізь призму тисячоліть» та «Подільська старовина» – етнографічне дослідження Миколи Дороша «Скарби прабатьківських криниць», записки краєзнавця Володимира Вовкодава «Устимові дуби», стародруки – переклади повістей Йосипа Ролле «Софія Потоцька», «На Шпаковім шляху», супроводжувані передмовою історика Іллі Шульги «За сторінками «української школи» в польській літературі.

Розділ «Наші літературні пам’ятники» продовжує знайомити читачів з маловідомими або невідомими постатями та творами літератури. Це новели емігранта-подоляка Олександера Смотрича з передмовою Василя Горбатюка, поема Миколи Холодного «Чорновіл» з коментарем Михайла Шалати.

В рубриці «Портрети видатних діячів. Спогади. Мемуари» привертає увагу написана сто років тому і надрукована в Ізраїлі стаття лідера сіонізму Володимира Жаботинського «Урок юбилея Шевченко», журналістське розслідування Олександра Горобця «Цо кому до тего? або Історія одного плагіату» – про трагічну долю сценариста київської державної кіностудії Аркадія Добровольського, за сценарієм якого Леонідом Пир’євим було знято в 1938 році культовий фільм сталінської епохи «Трактористи», а Добровольського не тільки не ввели в титри фільму, але й заслали на 20 років в концтабори. Тут таки – краєзнавчі розвідки Андрія Стебелєва про гніванських каменотесів «Він розбив Леніна молотком», Олександра Ситара «Жар і холод».

Під рубриками «До історії сіл, селищ, містечок краю», «Фольклор та етнографія» друкуються: Іван Фідик «Культурологічний портрет Львівщини», Сергій Сай-Бондар «Як каришківський «пан Ніхто» став «Золотим саксофоном Майямі», Людмила Любацька «Чому співають оду глині? (нотатки про гончарство Поділля), Наталя Морозова «Усно-історичні дослідження у бібліотечній практиці». Олена Добровольська подає «Цікаві факти про Вінницю та її природу», Анатолій Подолинний рецензує книгу-розвідку Івана Волошенюка про Марка Вовчка.

Завершує номер «Хронологія пошуково-просвітницької експедиції «Слідами Володимира Свідзінського в рамках ІV Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова» на Вінниччині.

До земляків-подолян по всьому світу! До всіх, хто пише з нами рідну історію! Оголошено прийом матеріалів у наступне число видання. Матеріали надавайте очільнику вінницької обласної організації НСПУ – М. Ф. Каменюку.