Терни і лаври Володимира Вовкодава

Терни і лаври Володимира Вовкодава_2016Терни і лаври Володимира Вовкодава. Статті, нариси, рецензії./ редактор-упорядник В. Горлей. / Видання друге, доповнене. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. – 228 с. + 12 с. іл. (серія «Літературне краєзнавство»). – ISBN 978-966-924-394-2.

Це книга про Володимира Петровича Вовкодава – подільського краєзнавця, фольклориста, етнографа, громадського діяча, який у роки Другої світової війни перебував під німецько-фашистською окупацією, був членом ОУН-УПА, виступав проти гітлерівських загарбників та червоного терору., був політв’язнем сталінських таборів, боровся за суверенну і незалежну Українську державу у 1989-2012 роках.

Книга містить автобіографічні дослідження про витоки козацького роду Володимира Вовкодава, спогади сучасників про нього, які прагнули відтворити словесний образ сміливої і мужньої людини.

У книзі зібрано дослідження самого краєзнавця про життя і діяння народного месника У. Кармалюка, про нескорених духом борців за незалежність, про жахливі події періоду колективізації, голодомору та репресій на Хмельниччині та Вінниччині. В основу видання покладено публікації, надруковані в газетах, журналах за 1960-2016 роки.

Книга стане у пригоді учнівській та студентській молоді, учителям історії, керівникам гуртків літературного краєзнавства, музейним працівникам, дослідникам культурної спадщини українців.