Стусівське коло гуртується

Стусівські читання_0601226 січня 2022 року на площі В. Стуса у Вінниці вже традиційно вшанували світлу пам’ять Василя Стуса. «Традиція збиратися в день народження Стуса, започаткована моїм батьком-письменником Василем Кобцем. Згадували і говорили про обох Василів, адже боротьба за незалежність України продовжується!», – поділився враженням в соціальних мережах Тарас Кобець.

Саме на Поділлі, в селі Рахнівка Гайсинського району 6 січня 1938 року народився Василь Стус.

Сьогодні біля пам’ятника Василю Стусу на площі його імені обласна книгозбірня організувала акцію-вшанування «На Різдво до Стуса». До заходу долучилися письменники Вадим Вітковський, Павло Кобець, Юрій Плясовиця, Ольга Пуніна, історики, науковці, викладачі і студенти Донецького національного університету імені Василя Стуса, громадські діячі, працівники обласної книгозбірні та поціновувачі Стусової поезії.

Усі промовці наголошували, що Василь Стус навічно залишиться в серцях українців, а його постать є і буде символом незламності духу, людської та національної гідності. Звучали поезії В. Стуса та вірші, присвячені митцю.

Дякуємо всім, хто прийшов вшанувати пам’ять сина України, її патріота – Василя Стуса. Закликаємо вас, дорогі друзі, пам’ятати талановитого митця та читати його геніальні, почасти пророчі твори.