Спілчани на презентації книги Юрія Прокопенка «Обійняти дощ»

Прокопенко_презентація книги Обійняти дощ11 травня – день народження у вінницького поета і блогера Юрія Прокопенка. Так співпало, що цього ж дня Юрій разом із друзями та однодумцями  святкував народження нової поетичної збірки «Обійняти дощ», виданої  коштом   обласного бюджету за сприяння обласної державної адміністрації та обласної Ради.

У міському Центрі реабілітації «Гармонія», де люди з інвалідністю мають можливість різносторонньо розвиватись, зібрались на презентацію новонародженої книги письменники, актори, художники та співаки. Усіх їх сьогодні об’єднала любов до поетичного слова та щира дружба із автором.

До збірки поезій Юрія Прокопенка «Обійняти дощ» увійшли вірші, написані автором переважно 2018-2019 рр. У поетичних творах цієї добірки  — дощ є маркером настрою і стану душі ліричного героя. Щиро привітала Юрія  із днем народження та із виходом чергової  поетичної збірки  директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк, яка розпочала презентацію поезій із нової книги «Обійняти дощ».

«Це вже друга збірка Юрія Прокопенка, видана за кошти обласного бюджету,- підкреслила посадовиця. – Коли людина талановита, то вона талановита в усьому, тож чекаємо від Юрія нових творів для нових збірок».

«Тонкий лірик, який має чітку громадянську позицію»,- так охарактеризувала особистість Юрія Прокопенка  відома вінницька  поетеса Валентина Сторожук.

У майже родинній атмосфері «Гармонії» вірші  «дощового» настрою читали голова вінницької міської письменницької організації Андрій Стебелєв, відомий вінницький поет Віктор Крупка, письменниця Галина Рибачук-Прач, драматург  Микола Чорнобривенко, письменники Василь Пенедюк та Вероніка Ганай, поет-початківець Сергій Козаченко.

Долучилась до вітань і керівник літературно-драматургічної частини  обласного академічного музично-драматичного театру імені М. К. Садовського Світлана Фицайло, а актриса театру Раїса Нестерчук не лише читала улюблені вірші з нової збірки, але й подарувала імениннику арію-здравицю у бездоганному виконанні.

Справжньою окрасою презентації стали музичні номери  давнього друга Юрія Прокопенка – співака Олега Петровського, а також товаришів і колег із «Гармонії».

Художниця Валентина Матієнко подарувала імениннику на згадку свою роботу  —  картину у світлих кольорах із квітковим весняним настроєм.

Словами вдячності організаторам  підсумувала зустріч мама Юрія  Прокопчука, якій поет присвятив чимало зворушливих рядків. Вона подякувала присутнім за підтримку і побажала всім миру і божого благословення. 

Довідково:

Юрій Афонович Прокопенко народився у Вінниці 11 травня1975 р.

Письменник, журналіст, блогер, член ГО «Гармонія», актор народного театру «Сьоме небо». Учасник різноманітних творчих конкурсів, відзначений подарунками, дипломами та грамотами. За свої вірші в 2010р., отримав Гран-прі на конкурсі м. Вінниці «Повір у себе». Автор збірки поезій «Лист на ветке» 2014р.,«Напролом» поезія та проза 2015р., «Посвята жінкам» поезія 2016р. Упорядник і співавтор збірки патріотичних віршів «Захисник — повертайся живим!»2015р. Друкувався в газеті «33-й канал», альманахах:«Вінницький край», «Підкова для носорога», «Барви»,«Вінницький альбом». Переможець поетичного батлу Всеукраїнського конкурсу «Підкова Пегаса» 2017р. Переможець Всеукраїнського поетичного конкурсу «Малахітовий носоріг» 2018р. Автор книги поезій «Від Алілуя до Амінь» 2019р., і книги спогадів «Крокуючи з Раїсою Панасюк» 2019 р.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/36336-u-tsentri-reabilitatsii-harmoniia-vitaly-poeta-yuriia-prokopenka-z-narodzhenniam-novoi-zbirky-obiiniaty-doshch