Шевченківський вечір в «Тімірязєвці»

Яковенко_060319_26 березня 2019 року у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. відбулися Шевченківські читання «Шевченко – наш. Він для усіх століть…» з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження видатного українського письменника.

Відкрили читання заступник начальника управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Валентина Троян та директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва Лариса Сеник.

Виступили також письменниця, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, доцент кафедри української філології Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Тетяна Яковенко та історик, головний спеціаліст служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації Дмитро Кобельський.

Декламували вірші Т. Г. Шевченка студенти 4 курсу театрального відділення Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та студенти групи 13 УМ(б) філологічного факультету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (викладач Яковенко Т. В.). Окрім того, відбулось читання «Заповіту» Т. Г. Шевченка різними мовами.

Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.

Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», по праву вважається основою української літератури.

«Кобзар», книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках пустельзакаспійських, під самотнім сонцем вигнання. Струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. Книга формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевченка – від його юності й до останнього подиху, – ввібрав у себе цей класичних розмірів томик, збірник поезій, що його в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем».

Поезія Тараса Шевченка є насправді світовим культурним явищем, що надихає читачів з усієї планети, адже геніальні рядки адресовані всьому людству і знаходять відгук у серцях.

Твори поета видавалися за кордоном понад 300 разів і перекладені на 147 мов світу. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції.

У Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва проведення Шевченківських читань стало доброю традицією. У ці березневі дні звучить у стінах бібліотеки Шевченкове слово. Нині ми вклоняємося національному поетові, причащаємося його могутнім духом, його пророчою поезією і натхненною піснею. Ми розбуджуємо в собі непобориму правду й велику мудрість Кобзаря, аби скріпити свою віру його провісницькими творами.

Фахівцями книгозбірні до 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря були підготовлені книжково-ілюстративні виставки «Т. Г. Шевченко очима сучасників», «Мистецька спадщина Тараса Шевченка»та відео-презентація «Заповіт» мовами народів світу».

Учасниця події поетка Тетяна Яковенко свідчить: «Надзвичайно тепло пройшли Шевченківські читання з нагоди 205-ої річниці від дня народження славетного українського поета Тараса Шевченка «Шевченко – наш. Він для усіх століть!» у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А.Тімірязєва (ведуча Ніна Артапух), у яких взяли акивну участь і студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Ми щиро аплодували Шевченкові, який звучав польською, білоруською, азербайджанською мовами, вокальному ансамблю білоруської пісні, представниками якого вперше було виконано пісню «Зоре моя вечірняя» у перекладі білоруською, студенту четвертого курсу театрального відділення Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича Володимиру Білозору, який майстерно прочитав поему «Сон», історику Дмитру Кобельському, котрий у сучасному науковому дискурсі захоплююче розповів про звертання до поезії Шевченка революціонерів усіх часів і епох. Аплодували й нам. Ми теж проникливо прочитали поему Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненарожденним…». Як же актуально звучать нині пророчі рядки поета! На творчому заході прозвучав заклик активніше вивчати творчість Тараса Шевченка, наближатися до його трагічної величі, бути гідними його творчого подвигу».

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/17449-shevchenkivski-chytannia-z-nahody-vidznachennia-205-i-richnytsi-vid-dnia-narodzhennia-vydatnoho-ukrainskoho-pysmennyka-t-h-shevchenka-vidbulysia-v-vounb-imeni-timiriazieva