Шевченківський лауреат Анатолій Кичинський у Вінниці

Кичинський_20189 жовтня 2018 р. у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася творча зустріч з українським поетом і художником, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Анатолієм Кичинським та презентація його книги «Жива і скошена тече в мені трава».

Захід організовано спільно з Вінницькою обласною організацією Національної спілки письменників України. Модератором заходу виступив Володимир Рабенчук, поет, прозаїк, заслужений працівник культури України. Вітання поетові висловила заступник журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури, письменниця Валентина Сторожук.

На сьогодні у доробку поета більше п’ятнадцяти поетичних книг, виданих в Україні (Київ, Сімферополь, Херсон), а також у Російській Федерації (у перекладі російською мовою), в яких широко представлені інтимна і пейзажна лірика, художньо осмислюються місце людини у часі і просторі, духовні цінності життя.

Анатолій Кичинський натхненно працює і як перекладач, наближаючи до українського читача здобутки світового письменства. Йому належать переклади грузинських, угорських, єврейських, білоруських та російських авторів. Зокрема, української версії писаної латиною знаменитої поеми епохи Відродження «Пісня про зубра» білоруса М. Гусовського.

Поет є автором текстів багатьох популярних пісень. Для всіх присутніх на заході прозвучали пісні «Підковане щастя», «Сама здогадайся», «Золота моя жінко…», «Пливе над світом біла наша хата», «На відстані сльози», «Накинь на плечі плащ», «Свічка» та інші покладені на музику такими відомими українськими композиторами, як П.Дворський, О.Грицишин, Ю.Поліщук, А.Шейченко, М.Бурмака та інші.

Запрошені на творчу зустріч гості відкрили для себе Анатолія Кичинського не тільки як поета, але і як професійного художника. Письменники, літературознавці, викладачі, студенти Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна», Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, слухачі Вінницької академії неперервної освіти та військовослужбовці Національної гвардії України (в/ч 3008) насолоджувалися відео-переглядом високохудожніх живописних полотен Анатолія Івановича, слухали вірші у авторському виконані та спілкувалися з ним.

Наприкінці творчої зустрічі всі бажаючі придбали книгу Анатолія Кичинського «Жива і скошена тече в мені трава» з автографом автора та фотографувалися з ним на згадку.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/13875-vidbulas-prezentatsiia-knyhy-anatoliia-kychynskoho-zhyva-i-skoshena-teche-v-meni-trava