Романи Олександра Дмитрука «Офіцер» і «Золотий вовк»

Офіцер: Історичний роман (Серія «Бібліотека української історичної літератури»); Золотий вовк: Пригодницький роман (Серія «Бібліотека української пригодницької літератури») / О. М. Дмитрук. – Вінниця: ДП ДКФ, 2014. – 544 с. – ISBN 978-617-533-088-3.

Олександр Дмитрук – заслужений журналіст України, лауреат премії НСЖУ «Золоте перо» і двічі нагороджений Золотою медаллю української журналістики. Він автор історичних романів «Тризна», «Іван Богун – полковник», «Отаман Яків Шепель», дилогії «Честь і плаха», есе «Іван Богун – життя героя», детектива «Сліди на Печерську». Історичний роман «Офіцер та пригодницький роман «Золотий вовк» – нові книги вінницького письменника.

В анотації до книги сказано: «В історичному романі «Офіцер» розповідається про невідомі події Визвольних змагань на Поділлі в 1919 році. Головний герой – отаман Брацлавського Куреня смерті Євген Ляхович, з якого більшовики знімали шкіру, а свої безпідставно звинувачували у єврейських погромах. У книзі практично відсутні літературні герої, використано чимало замовчуваних фактів, повернуто читачам чесні імена національно свідомих офіцерів, аналізуються причини втрати незалежності та страшних поразок. Крім цього, автор наводить біографії реальних учасників боротьби за Україну.

В свою чергу подвійний сюжет роману «Золотий вовк» розпочинається в далекому 1956 році й триває до 2004 року. В ньому пригоди, кохання і підлість. А в центрі – колишній фронтовий розвідник, який виявляє залишки бійців УПА, аж поки не зустрів просту дівчину Славку, чий брат по той бік. Паралельно з цим розвиваються події навколо фашистського приспішника та його зятя-власовця. Що переможе у протистоянні ідеологій, і чим доведеться пожертвувати задля справедливості? Чи завжди правда  має бути з кулаками? Про це – у захоплюючому романі».