Разом з «Русалкою Дністровою»

Зустріч М. Каменюка зі студентами ТНУ

Зустріч М. Каменюка зі студентами ТНУ

15 листопада 2018 року в приміщенні коледжу Тернопільського Національного економічного університету відбулася творча зустріч «Пісня душу за руку взяла і за собою її повела…» поета і публіциста Михайла Каменюка з учнями цього закладу. Цю цікаву і змістовну імпрезу влаштувала бібліотека №14 Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, а точніше, я, її працівник, автор і модератор культурно-пізнавального проекту для читачів «Вечори на хуторі поблизу Десенки». Як і обіцялося раніше, бібліотека №14 проводитиме в рамках згаданого проекту виїзні творчі зустрічі для читачів з авторами книг, сучасними письменниками, заохочуватиме молодь ставати активними читачами. Слід зауважити, що Тернопільський університет та його коледж знаходяться в районі хутора Шевченко, котрий обслуговує наша бібліотека.

Зустріч поета М. Каменюка з учнями коледжу, яку я відкрила вступним словом, вийшла напрочуд оригінальною і теплою. Гість запропонував юним слухачам пройтися стежками власної творчості та репортерських мандрівок з допомогою популярних пісень, слова до яких він написав у різні роки у творчому дуеті з композиторами та виконавцями і історію створення яких повідав.

Ось уже понад 15 років, наприклад, по всій Україні та за її межами виконується пісня на слова М. Каменюка й музику В. Газінського «Єднаймося, люба родино», зміст якої багато в чому виявився пророчим. Пісню співають академічні та самодіяльні колективи, її заголовними словами називають великі народні свята. Про небачену популярність твору свідчить і мережа Інтернету, де про нього легко можна знайти десятки й десятки посилань, відгуків, коментарів.

Ця та інші Каменюкові пісні запали в душу його юним слухачам, як і прониклива лірика, яку він читав упродовж мелодій. А тоді посипалися запитання. Дівчата й хлопці цікавилися різними аспектами поетової творчості, юності, становлення в літературі. Після закінчення зустрічі дехто підходив, щоб почитати гостеві власні твори. На книзі поезій «Стрітення», яку М. Каменюк подарував університетській бібліотеці, він під дарчим написом вказав свою електронну адресу для тих, хто побажає з ним спілкуватися он-лайн, запевнив, що не відмовить в жодній консультації. За цією адресою й надійшли поетові того ж вечора світлини про цю зустріч, які виконала початкуюча поетеса, учениця коледжу Юлія Брилянт і одну з яких ми публікуємо.

Людмила Любацька,

бібліотекар