Письменники в Бабчинцях на Наддністрящині

 

75491813_2476598832615633_780424282424475648_nТепло й сердечно пройшла остання в цьому році виїзна презентація книги-історії села із серії «Моя Вінниччина». Цього разу поїздка творчої групи «Видавничого Дому «Моя Вінниччина» відбулася в с. Бабчинці Чернівецького району. Отже 26 листопада 2019 року, – повідомляє Михайло Каменюк, – презентувалася книга уродженця цього села, ветерана РУХу, вінничанина Леоніда Козачуна «Мої дивовижні Бабчинці». Оказія пройшла в актовій залі Бабчинецької середньої школи. В гості до бабчинян прибули з Вінниці письменники Вадим Вітковський, Михайло Каменюк, Андрій Стебелєв, Михайло Вдовцов, Жанна Дмитренко, Олександр Височанський, відомий фотожурналіст Олександр Гордієвич, композитор і виконавець пісень Тетяна Скоморовська. І, звичайно, автор книги-історії Леонід Козачун. Вітав село з визначною подією й голова Чернівецької районної ради В. М. Мельничук.

Відбулося живе прочитання найяскравіших сторінок книги як прибулими письменниками і видавцями, так і талановитими учнями та викладачами школи в своєрідній літературно-мистецькій композиції. В залі були присутні, крім учнів і педагогів, ветерани села, представники культурної інтелігенції району, в повному складі Чернівецьке райлітоб’єднання «Мурафські обрії» на чолі з його головою Валентиною Мількевич.

 

Подібні презентації не залишають байдужими нікого. Про це говорилося і під час презентації, і в жвавих дискусіях з читачами за її межами. Село отримало свій історично-публіцистичний паспорт услід за кількома десятками інших сіл Вінниччини завдяки турботі про це в першу чергу обласної влади, обласного корпусу депутатів.

Тепер – фінішна подія: 3-ій фестиваль подільських громад, колективна презентація 10 виданих в цьому році книг-історій, яка пройде 29 листопада в концертній залі «Плеяда» обласної філармонії. Початок о 12-ій годині. Організатори запрошують на це дійство усіх бажаючих.