Письменники на Володіївецькому весіллі

В. Вітковський на відкритті свята

В. Вітковський на відкритті свята

15 липня 2019 року у селі Володіївці відбувся фестивалі “Володіївецьке весілля”, який був присвячений 119-й річниці взяття шлюбу у місцевому храмі Іоанна-Богослова президентом УНР в екзилі Андрієм Лівицьким та Марією Ткаченко. В рамках святкування відбулись виступи аматорських колективів, відкриття меморіальної дошки та справжній чин вінчання Сергія та Марина Лоян, який мав за честь особисто звершити. Приємно відзначити, що подружжя було в українському національному вбранні, а сам чин супроводжувався співом місцевого парафіяльного хору. Щастя та довголіття подружжю! – написав у своєму дописі у мережі Фейсбук священик і музикант Назарій Давідовський.

Цей історико-культурний фестиваль, до підготовки і проведення якого у дуже стислий час активно підключилися депутати Вінницької обласної ради, особливо Володимир Крисько, адміністрації і ради Барського і Чернівецького районів, громади сіл Володіївці цих районів, – цей обласний фестиваль, що з наступного року стане Всеукраїнським, участь у ньому братимуть громади Володіївців всієї України, дає реальний шанс вижити цьому селу зі сторовинною 200-літньою церквою і лише сотнею жителів, бо сюди потягнуться люди зі всіх усюд, з країв близьких і далеких…

На весіллі у Володіїцях разом з усіма були й вінницькі письменники – Вадим Вітковський, Жанна Дмитренко, Віктор Цимбал, Руслана Мельничук та ін.