Презентовано книгу про Жмеринку

69572519_500641440710890_777456082065817600_n29 серпня 2019 р. в приміщенні обласної наукової універсальної бібліотеки імені Тімірязєва Видавничий Дім «Моя Вінниччина» презентував нове видання: книгу малої прози «Пальто мадам Гройсман или Жмеринка-Жмеринка, Винница: немного лет назад» колишньої вінничанки Ірини Лялі Нісіної, котра проживає в Австралії. Михайло Каменюк повідомляє на своїй сторнці у мережі Фейсбук, що спонсором книги стала знаменита агрофірма «Ольгопіль», що в Чечельницькому районі. Цей захід викликав великий інтерес вінничан: читацький зал бібліотеки був переповнений. На зустріч з автором прийшли її колишні однокласники та колеги з вінницьких шкіл, адже Нісіна пропрацювала у Вінниці чимало років вчителем. Нині вона – досить відомий у світі автор чотирьох книг. П’ята щойно вийшла у Вінниці, до українського читача Нісіна нею приходить вперше.
«Пальто мадам Гройсман…» – це ностальгійна, лірична, але й драматична розповідь про долі вінничан від початку до 70-их років минулого століття. На прем’єру книги письменниця прибула до рідного міста після 25-річної відсутності в ньому.
Начальник департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Світлана Василюк, власний кореспондент газети «День» Олеся Шуткевич (уповноважена на зустріч від фірми «Ольгопіль»), директор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський, депутат обласної ради поетеса Жанна Дмитренко, власний кореспондент газети «Голос України» Віктор Скрипник, подруга юності письменниці Зінаїда Тобіяш, яка спеціально приїхала на цей захід з Ізраїлю, де вона працює бібліотекарем, відповідальний секретар обласної організації письменників Петро Гордійчук та інші щиро привітали гостю-землячку, дарували їй квіти і раритетні видання, що вийшли в області за рахунок обласного бюджету.
Ірина Ляля Нісіна читала уривки зі своїх новел з власним відео супроводом.
Вів вечір редактор книжкової серії «Моя Вінниччина», письменник і журналіст Михайло Каменюк, який повідомив, що перший наклад дебютної книги був пробним, а зважаючи на численні прохання учасників зустрічі, яким книгу придбати не вдалося через її обмежену кількість, Видавничий Дім «Моя Вінниччина» плануватиме друге видання. Таку думку підтвердила і Світлана Василюк.
Презентація, виступ Ірини Лялі Нісіної, радісні і несподівані зустрічі та щирі розмови в кулуарах, здавалося, триватимуть до пізньої ночі. Так завжди буває, коли людей єднає справжнє мистецтво. А все разом підтверджує правильно обраний курс нещодавно створеної обласної комунальної установи «Видавничий Дім «Моя Вінниччина», яка збирає під свій дах усе талановите, вінницьке, навіть коли воно розпорошене по світах.