Презентація монографії Ярослава Поліщука про Михайла Коцюбинського

Поліщук_Книга про Коцюбинського_обкладинка_2022Сьогодні Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека організувала онлайн-презентацію книги цьогорічного лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського – знаного літературознавця Ярослава Поліщука «Краса у дзеркалах буття. Постать Михайла Коцюбинського в українській культурі». Дане видання визнано кращим в номінації науково-популярної літератури. Книга була видана у 2021 році і вже отримала позитивні рецензії серед літературознавців. У ній подано новий погляд на творчість Михайла Коцюбинського, розкрито постать Сонцепоклонника у різних площинах, зокрема, в автобіографічній та естетичній.
Наразі Ярослав Олексійович Поліщук – доктор філологічних наук, професор, керівник кафедри україністики Познанського університету імені Адама Міцкевича. Науковець є визнаним спеціалістом у галузі історії української літератури ХІХ–ХХІ ст., теорії літератури, порівняльного літературознавства та культурології. Автор численних наукових праць, за які відзначений багатьма міжнародними та всеукраїнськими преміями.
Під час онлайн-зустрічі з вітальним словом до Ярослава Олексійовича звернулися заступниця директора з основної діяльності Вінницької ОУНБ – Олена Заквацька та цьогорічна членкиня журі премії ім. Михайла Коцюбинського, науковиця, літературознавиця, викладачка Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського – Ірина Зелененька.
Модерував зустріч Віктор Крупка, вінницький поет, літературознавець, викладач Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.
Участь в онлайн-презентації взяли студенти і викладачі вінницьких вищих навчальних закладів, музейні і бібліотечні працівники. Презентація даного видання є визначною подією в літературному житті Вінниччини і загалом усього Подільського краю.
Щиро дякуємо Ярославу Поліщуку за вагоме дослідження про нашого видатного земляка Михайла Коцюбинського. Бажаємо авторові нових літературознавчих праць, міцного здоров’я, натхнення та Перемоги! Слава Україні!