Презентація книги Вадима Вітковського у рідній Борівці

Вітковський в Борівці_20168 квітня 2016 р. в селі Борівка Чернівецького району відбулася презентація другого тому історії села «Тіні незабутих предків», яку написал борівчанин, член Національної спілки письменників України, головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Миколайович Вітковський . Книга стала четвертим виданням серії «Село і люди» журналу «Вінницький край». Презентована книга продовжує розповідь про знаменитих борівчан та невідомі події вітчизняної історії на території Борівки.

Привітати автора книги Вадима Вітковського приїхали перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, директор департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, голова Чернівецької районної ради Василь Мельничук, міський голова Могилева-Подільського Петро Бровко, Борівський сільський голова Олексій Чернов.

У своїй промові Людмила Щербаківська зазначила: «Ця книга – важлива справа не тільки для громади Борівки, а й для Чернівецького району, для всієї Вінницької області. Це приклад того, як потрібно шанувати історію своєї Батьківщини. Книга про рідне село справді зігріває душу кожного з нас. Борівці пощастило – адже її історія перед нами, вона вже існує, до неї можна доторкнутися, її можна почитати».

Під час презентації книги було представлено документальний фільм Лесі Воронюк і Сашка Мамая «Спадок нації» про історію вишиваної сорочки, про родину Маньковецьких, які мали безпосереднє відношення до клембівської фабрики вишиванки.

Крім того, завдяки досліднику геральдики, почесному громадянину Кривого Рогу, борівчанину Микола Дабіжі, внаслідок проведеної пошукової роботи, було встановлено 26 із 46 невідомих героїв Другої Світової війни, похованих у братській могилі в центрі села Борівка.

Захід пройшов в теплій обстановці. Поетеси Жанна Дмитренко та Ніна Гнатюк читали свої вірші, вітальне слово промовив колега-спілчанин Віктор Тимчук, місцеві творчі колективи та учні Борівської школи, де проходила презентація, вітали мешканців з відтворенням історії села.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/web_alldocs/Doc%D0%94%D0%95%D0%9F%D0%86A8WHAN?OpenDocument&PrFriendly=y