Презентація книги про село Павлівку на Калинівщині

Валентина Сторожук в с. Павлівка

Валентина Сторожук в с. Павлівка

В селі Павлівка Калинівського району 17 вересня 2020 р. відбулася презентація чергової книги серії «Моя Вінниччина»: «Павлівка. Витоки духовності». Автор Борис Пентюк.
Такої презентації в нашій серії книг-історій сіл Вінниччини, сказати чесно, ще не було. Про неї можна було знімати цілий фільм, писати зворушливий репортаж.
По-перше, неймовірно цікавий автор. Винятково обдарований науковець, доцент, кандидат технічних наук, екс-ректор Вінницького соціально-економічного університету «Україна», а нині кандидат богослов’я, настоятель храму Собору Іоанна Предтечі у Вінниці Української Православної церкви Борис Пентюк. Лише про його сходження від марноти земної до висот Віри можна писати повчальну книгу.
По-друге, Борис Пентюк не просто написав книгу про рідне село, де народився, де жили й відійшли у засвіти його предки. Тут він створив унікальний музей під відкритим небом «Родинна хата», нині – місце паломництва туристів, молоді, краєзнавців. Ця господа – не лише хата, а система будівель та споруд господарського призначення українського хлібороба минулих років з усіма раритетними ужитковими речами.
По-третє, стараннями Бориса Пентюка впорядковано старий забутий цвинтар з камінними хрестами, який в день презентації книги, був освячений митрополитом Вінницьким і Барським УПЦ Варсонофієм в супроводі груписвящеників. В своїй книзі Борис Пентюк вмотивовано доводить, що Павлівка – рідне село матері Степана Руданського, українського класика, що батько Руданського орендував тут чималий шматок землі, а, отже, й майбутній поет бував тут і надихався мальовничими краєвидами, набирався мудрості від павлівчан. Та й сам Борис Пентюк з родини колишніх православних священиків.
По-четверте, чисто людське. Усі без винятку учасники презентації за давнім гостинним українським звичаєм сіли за спільний празниковий стіл на обтуленому квітами та ошатними деревами подвір’ї «Родинної хати» Пентюків. І особливого шарму цьому празнику додав той факт, що подружжя Пентюків (матушка Ірина Костянтинівна, кандидат економічних наук, заслужений економіст України) в ці дні відзначали 45-річчя свого шлюбу. З чим молодят привітали високі представники духовенства, поети, павлівчани.
Від Видавничого Дому «Моя Вінниччина» на презентації були і мали слово письменники: директор Видавничого Дому, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, редактор серії «Моя Вінниччина» Михайло Каменюк, редактор журналу «Вінницький край» Валентина Сторожук, депутат Вінницької обласної ради, співробітниця обласного Центру народної творчості Жанна Дмитренко, заслужений архітектор України, прозаїк Юрій Плясовиця.