Презентація книги Петра Скорука в Могилеві-Подільському

75603881_563017054473328_1619988529348083712_oПовідомляє видавничий дім «Моя Вінниччина»: «З кожним разом презентації нових книг серії історій міст і сіл «Моя Вінниччина» обростають значимими супутніми подіями. І це зрозуміло: згаданий проект реставрації народної пам’яті спонукає місцеві громади до відповідних зустрічних кроків. Ось і цього разу так сталося у Могилеві-Подільському, де презентувалася 20 листопада 2019 року книга Петра Скорука «Могилівчани», відзначена перед цим Всеукраїнською літературною премією ім. М.Коцюбинського в номінації науково-популярних видань. Перед зустріччю з автором книги та творчою командою Видавничого Дому «Моя Вінниччина» студентська та учнівська молодь, інтелігенція міста, почесні гості взяли участь у відкритті меморіальної дошки видатного вченого-літературознавця М.К.Гудзія, уродженця Могилева-Подільського. Дошку було урочисто відкрито біля входу в міський краєзнавчий музей.

Далі шанувальники історії рідного краю зібралися в приміщенні Могилів-Подільської школи мистецтв, щоб поспілкуватися з Петром Скоруком, який давно вже став визнаним літописцем рідного міста, видавши про нього 6 книг. В цікавій розмові з могилів-подільчанами також взяли участь учасники творчого десанту від Видавничого Дому «Моя Вінниччина», його директор Вадим Вітковський, редактор Михайло Каменюк, поети Володимир Горлей, Зоя Тищенко, фотохудожник та журналіст Олександр Гордієвич.

Тепла, товариська атмосфера цієї зустрічі збагатилася виступами вихованців школи мистецтв: ансамблів скрипалів «Сузіря», «Юні прикордонники» – лауреатів багатьох конкурсів та фестивалів, співаків, читців. Гості-поети читали свої вірші про рідний Наддністрянський край. Автора книги-історії щиро привітали місцеві краєзнавці, педагоги його рідної школи – тепер гімназії №2.

Петра Скорука знають і люблять у Могилеві-Подільському. Разом з дружиною Поліною він активно співпрацює з місцевими волонтерами, подружжя надає постійну матеріальну благодійну підтримку нашим бійцям на Сході України. Адже звідсіля, з Могилів-Подільського прикордонного загону, постійно відправляються на Схід, на захист України воїни. Чимало з них вже полягли смертю хоробрих.

От і цього разу кілька тисяч гривень, вилучених за реалізацію авторських примірників книги «Могилівчани» під час її презентації, Скоруки передали волонтеру Аллі Барбелюк для потреб наших бійців. В свою чергу Петру Скоруку з фронту Алла Барбелюк привезла бойовий прапор могилів-подільської частин з подячними написами бійців-земляків. Приймаючи ці автографи, обпалені порохом та скроплені кров’ю, письменник не міг стримати сліз.

Письменники-земляки не змогли не провідати колишнє приміщення редакції моглиів-подільської районної газети «Наддністрянська правда», де Михайло Каменюк та Вадим Вітковський зробили перші свої творчі кроки в журналістику та літературу. На жаль, від старого редакційного приміщення та друкарні на березі Дністра нічого не зосталося, крім мовчазних свідків – столітніх дерев, біля яких письменники й сфотографувалися.

Книги серії «Моя Вінниччина» переможно крокують від села до села, від міста до міста, збираючи любов та захоплення людей, вдячність і шанобу!