«Поетичні уславлення» Анатолія Мартинюка

Анатолій Мартинюк

«Поетичні уславлення» — нова збірка вінничанина, лауреата премії «Кришталева вишня» Анатолія Мартинюка. Її поет презентував 31 жовтня 2014 р. у світлиці обласного літературно-меморіального музею ім. Михайла Коцюбинського. У віршах Анатолія Мартинюка одні бачать сюрреалізм, інші — модернізм, імпресіонізм, але заганяти у рамки їх не варто. Творчість рамок не любить.

«Сповідається осінь в соncerto бароко. Мелос струн на смичках утримує стрій, і мандоліни соло страждання закапує в око» – це слова з першого вірша, яким відкриваються «Поетичні уславлення».

Це четверта книжечка вінницького поета і музиканта. У доробку Анатолія Мартинюка є збірки «Вірші для нот Анни», «Жити в тобі — один сон» і «Коли сіль несолоною стала». Осмислити поезію, систематизувати її, проаналізувати в контексті сучасних літературних віянь, а найголовніше — у ритмі серця автора, – справа критиків. А у читача сприйняття творчості за своїми критеріями.

Презентацією збірки Анатолія Мартинюка «Поетичні уславлення» започатковуються  у Вінниці вечори камерної поезії. Заданий тон любові у них — гарна творча перспектива.

«Світ невимовно наповнити любов’ю» намагається Анатолій Мартинюк, і це йому вдається,  -вважає кореспондент вінницької телерадіокомпанії «Вінтера». Оригінал матеріалу про презентацію книги А. Маритюка знаходиться на сайті компанії за посиланням: http://vodtrk.com.ua/newsvincultura/23585-vinnychanyn-anatolii-martyniuk-prezentuvav-svoiu-novu-zbirku-poetychni-uslavlennia

Зі свого боку додамо, що на вечірці були присутні й брали слово друзі поета та його колеги по творчому цеху, серед яких були помічені – Федір Панчук, Сергій Татчин, Світлана Блонська Андрій Стебелєв та інші. У вересні ц.р. вінницькі письменники рекомендували Анатолія Мартинюка для вступу до лав НСПУ.