ПІДСУМКИ ПИСЬМЕННИЦЬКИХ ЗБОРІВ 4 ВЕРЕСНЯ

На зборах Вінницької обласної організації НСПУ 4 вересня 2014 р.  її очільник Михайло Каменюк знаковими подіями першого півріччя назвав проведення влітку ц.р. міжнародного літературно-мистецького свята  «Русалка Дністрова» та письменницькі заходи на честь 200-річчя Кобзаря. Ганебним, на його думку, став демарш кількох депутатів облради , внаслідок якого зірвано роботу Експертної ради з питань видання творів місцевих авторів. Втім, присутня на зборах у якості гостя голова Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк подякувала письменникам за багаторічну плідну співпрацю і пообіцяла докласти зусиль для видання найнеобхідніших суспільству у теперішній воєнний час патріотичних творів, підготовлених до 150-річчя славетного земляка – Михайла Коцюбинського.

Письменники поспілкувалися також із запрошеним на збори київським колегою Олексієм Кононенком, який зараз обіймає посаду директора Департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України. Водночас із спілкуванням виникла дискусія щодо доцільності скликання позачергового з’їзду НСПУ для обрання нового керівництва Спілки, тому що діючі керманичі виявилися поганими менеджерами і фактично привели організацію до межі катастрофи.

Головний редактор літературно-мистецького журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський поінформував про видавничу політику, «творчий портфель» редколегії, стан із друком книжок у серії «Бібліотечка журналу «Вінницький край» і запросив присутніх 26 вересня ц.р. до Могилева-Подільського на літературно-мистецьке свято «Від Єсеніна до Марчука» з презентацією збірки «Горит калина красная…», яка з’явилась на увічнення пам’яті російськомовного поета-подолянина  Миколи Марчука (1944-1999).

В свою чергу Ірина Зелененька запросила колег 8-9 листопада ц.р. до міста Бар на педагогічну конференцію та традиційні поетичні читання.

Серед найближчих пріоритетів вінницьких спілчан – проведення заходів, пов’язаних із 150-річчям Михайла Коцюбинського та 100-річчям від дня народження Дмитра Дереча, підтримка патріотичних акцій творчої молоді.

Письменники рекомендували прийняти до лав  НСПУ своїх колег – Володимира Горлея, Жанну Дмитренко, Миколу Крижанівського, Анатолія Мартинюка.