Оновлене Положення премії ім. Коцюбинського на 2022 рік

Коцюбинський_медальДодаток

до розпорядження голови облдержадміністрації

від 16 вересня 1997 р. № 306

(у редакції розпорядження голови облдерж-

адміністрації від 19 листопада 2020 року № 819)

ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського

Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Коцюбинського заснована Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою організацією Спілки письменників України з метою вшанування пам’яті великого українського письменника, нашого земляка М. М. Коцюбинського і відзначення високохудожніх творів українських письменників, ґрунтовних праць у царині публіцистики і літературної критики, історії літератури, краєзнавства.

Премія передбачає п’ять номінацій. На здобуття премії у першій номінації «Художня проза» можуть претендувати автори талановитих романів, повістей, книжок, оповідань, новел, драматичних творів. У другій номінації «Поезія» – автори поетичних збірок, у яких відображено гуманістичні ідеали, одвічне прагнення народу до свободи, звеличено красу рідної землі і людських помислів. У третій номінації «Науково-популярна література» право на здобуття премії дістають дослідники мистецтва слова – автори монографій, розвідок, мемуарів, публіцистики, критичних есеїв, літературно-краєзнавчих нарисів, редактори-упорядники літературних видань. На здобуття премії у четвертій номінації «Дитяча література» претендують автори художніх творів для дітей та юнацтва та про дітей та юнацтво. У п’ятій номінації «Художній переклад» – майстри перекладу українською з іноземних мов або з української на іноземні мови.

Як правило, кандидатів на здобуття премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, редакції газет і журналів, громадські об’єднання.

Авторську заяву у довільній формі (або подання), що містить коротку характеристику твору і відомості про номінанта, необхідно подати до Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України. Окрім цього, додаються 3 примірники творів, що вийшли друком у книжному форматі за останні три роки.

Термін подання документів з 01 травня до 15 червня.

Присудження премії відбувається внаслідок таємного голосування членів журі, які не мають права номінуватися на її здобуття. Щороку премія присуджується лише одному автору у кожній номінації.

Вручення відбувається під час урочистого заходу до дня народження М. Коцюбинського у Вінницькому літературно-меморіальному музеї письменника.

Призовий фонд складає 125 000 гривень. Лауреати премії у кожній номінації отримують диплом і грошову відзнаку по 25 000 гривень кожен.