Названо лауреатів премії ім. Л. Гавриша за 2020 рік

Премія Гавриша_2020_29092029 вересня 2020 року названо нових лауреатів премії ім. Леоніда Гавриша. Як відомо, ця премія встановлена спільним рішенням правління ВАТ «Володарка», успішного підприємства легкої промисловості не лише на Вінниччині, а в усій державі, та культурологічної громадської організації «Русалка Дністровая», – повідомляє на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук письменник Михайло Каменюк. Колишній керівник «Володарки» Леонід Тарасович Гавриш добився не лише загальноєвропейського визнання рідного колективу, не лише зробив «Володарку» законодавцем чоловічої моди верхнього одягу у світі, не лише в роки згубної нестабільності вивів підприємство в потужні економічні гравці на світовому ринку, але й неустанно, упродовж всього свого життя, підтримував матеріально українське мистецтво, книгу, краєзнавство, народну творчість. В пам’ять про видатного Мецената культури (академіка, заслуженого працівника легкої промисловості, Почесного громадянина м.Вінниці, орденоносця) і заснована три роки тому у Вінниці ця іменна премія.
Саме 29 вересня – в день народження, громадськість традиційно відзначає День пам’яті Леоніда Гавриша. Складовою цього дня є вручення лауреатам премії його імені. Цього дня спершу настоятель Вінницького православного храму Георгія Побідоносця о.Валерій в присутності давніх друзів Л.Т.Гавриша та митців відслужив поминальну службу на кладовищі, біля могили цієї незабутньої людини.
Учасники заходу поклали квіти до могили та до іменної пам’ятної дошки, встановленої на стіні фабрики. А потім в кабінеті Леоніда Тарасовича, який не змінив свого вигляду з того часу, як його покинув господар, син Гавриша – Роман, який продовжує справу батька, та президент ГО «Русалка Дністровая», письменник Михайло Каменюк вручили дипломи лауреатів: народній артистці України, співачці і педагогу Ірині Швець за високі досягнення у пісенному мистецтві, популяризацію народного мелосу, поету, члену Спілки слов’янських письменників України Віктору Цимбалу за високий патріотизм, відображений у творчості та громадянській позиції, поету, скульптору, члену НСПУ Миколі Крижанівському за створення пам’ятників героям української історії на Поділлі.
Багаторічні друзі Леоніда Тарасовича Гавриша, екс-голова Вінницької обласної ради Юрій Іванов, політик і громадський діяч Іван Бондарчук, цьогорічний лауреат Всеукраїнської літературної премії імені М.Коцюбинського, письменниця і краєзнавець, голова Вінницької крайової організації Спілки слов’янських письменників України та членкиня НСПУ Людмила Любацька, Михайло Каменюк, лауреати премії імені Л.Т.Гавриша поділилися споминами про видатну людину, інтелектуала і щирого патріота рідного краю.
До кожного чергового лауреата премії Л.Т.Гавриша промовляють зі сторінки диплому його крилаті і мудрі слова: «Успіх – це шлях, а не пункт призначення».