Наша колежанка Олена Вітенко стала лауреаткою літпремії ім. С. Руданського

Премія Руданського_2021_229 грудня 2020 р. обласне журі Всеукраїнської літературної премії імені Степана Руданського визначило лауреатів премії у 2020 році.

Ними стали – Микола Юрчишин, фейлетоніст журналу «Перець. Весела республіка», працівник всеукраїнської газети «Сільські вісті», за збірку гумористичних та сатиричних творів «Нічний приблуда»; Олена Вітенко, член Національної спілки письменників України, за книги гумору й сатири «У своїй Європі» і «Всяко жнеться», Сергій Коваль, член Київської організації Національної спілки письменників України, за книгу «ПереВибране».

За словами начальника управління культури і мистецтв ОДА Ольги Дернової, конкурс на здобуття лауреатства премії імені Степана Руданського 2021 року триває. Збільшиться грошове наповнення преміального фонду.

Нагадаємо, що премія імені Степана Руданського була заснована у 1994 році, а статус Всеукраїнської отримала у 2006 році. Премія слугує продовженню національних традицій сатири і гумору, заохоченню літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, а також спонукає творчі колективи та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та творів сучасних письменників. Витрати, пов’язані з виплатою Премії, здійснюються за рахунок коштів, передбачених щорічно в обласному бюджеті управління культури і мистецтв облдержадміністрації на інші культурно-мистецькі заклади та заходи.

Як правило, кандидатів на здобуття Премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади та громадські об’єднання. Цьогоріч заявки подали п’ять номінантів на премію.

Щиро вітаємо лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського у 2020 році та бажаємо нових звершень на літературній ниві!

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/32759-na-vinnychchyni-vyznacheno-peremozhtsiv-vseukrainskoi-literaturno-mystetskoi-premii-imeni-stepana-rudanskoho-u-2020-rotsi?fbclid=IwAR22Fi_mbCrYt4uC-FZ9N46UYLkG2ZNZsyEFjKWBsm8UfNQV8Kf1ErFaFfg

Премія Руданського_2021_1Член журі і очільник Вінницької письменницької організації Вадим Вітковський у коментарі в соцмережі Фейсбук зазначив, що Миколу Юрчишина благословив писати гумор сам великий класик жанру Степан Іванович Олійник!

Вручення премії відбудеться на батьківщині Степана Руданського, у Калинівці Вінницької області, після 24 січня 2021 року.