Нарада молодих літераторів НСПУ на Вінниччині. День перший

 

42160660_1380831295352985_2605742227393085440_n18 вересня у залі засідань ВДПУ ім. М. Коцюбинського відбулася Всеукраїнська нарада молодих авторів Національної спілки письменників України.

Нарада проходила за участі голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського, заступника голови Вінницької обласної Ради Михайла Кременюка, голови Вінницької обласної організації НСПУ Вадима Вітковського та молодих письменників із різних областей України.

Головував на творчій нараді голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський. Він відзначив потужну підтримку вінницьких письменників місцевою владою, яка субсидує друкування книжок та періодичних видань, зокрема, за кошти обласного бюджету фінансується журнал «Вінницький край», серія книг «Моя Вінниччина» з історією міст, сіл і хуторів області.

Молодих літераторів привітав заступник голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк. Лауреатські відзнаки ХІХ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» були вручені Вінницькому обласному краєзнавчому музею, Вінницькому художньому музею, Вінницькій обласній організації Національної спілки художників України, а також Світлані Гончарук, Анатолію Фартушняку. Леоніду Дідуху, Сергію Гарчаку, Вірі Степанюк, Олександрі Мар’янченко, Вікторії Рапцун.

З вітальним словом до учасників наради звернувся голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський: «Вінницька письменницька організація є однією з найкращих обласних організацій саме завдяки молоді, яка поповнює Національну спілку письменників України. Наразі ми маємо певний фінансовий ресурс, що дає можливість із вересня підняти зарплатню для представників апарату обласних організацій, також залучити більше можливостей для проведення різних заходів Спілки письменників України. Національна спілка письменників України підтримує державотворчі україноцентричні ініціативи, спрямовані в русло інтересів української нації, але разом із тим ми не є учасниками політичних процесів, як це було в минулому». Також Михайло Сидоржевський подякував колишньому керівнику Вінницької обласної письменницької організації Михайлу Каменюку та теперішньому  її голові Вадиму Вітковському за проведення цього року на високому рівні міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій». Далі учасники творчої  наради працювали в секційному режимі.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/13412-na-vinnychchyni-vidbulasia-tvorcha-narada-molodykh-avtoriv-natsionalnoi-spilky-pysmennykiv-ukrainy