На Вінниччині відбувся «круглий стіл» до Дня Соборності України: уроки минулого і завдання сьогодення

111111111111111111111111-8xidiНа Вінниччині відбувся «круглий стіл» до Дня Соборності України: уроки минулого і завдання сьогодення

У секторі правової інформації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва 21 січня відбулося засідання «круглого столу» під назвою «Акт Злуки: уроки минулого і завдання сьогодення», присвяченого Дню Соборності України, за участі представників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, молодіжного лекторію «Феміда», Клубу творчої інтелігенції «Інтермеццо» та громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини».

Модератором заходу виступив голова Вінницької обласної організації НСПУ, заслужений працівник культури України Михайло Каменюк.

В роботі «круглого столу» взяли участь заступник директора – начальник управління комунікацій з громадськістю Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Володимир Лазаренко, поет та композитор Андрій Сенченко, завідувач сектору правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Катерина Осадчук, а також письменники Вінниччини, такі як Володимир Рабенчук, Жанна Дмитренко, Ніна Урсані, Лариса Семенко, Віктор Крупка, Людмила Любацька, Андрій Стебелєв та інші.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. Цей нормативно-правовий документ став завершальним етапом зустрічного поступу державних утворень на східних і західних українських теренах.

До Дня Соборності України у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва організовано книжково-ілюстративну виставку, яка супроводжувала засідання «круглого столу», що має назву «Державність вимріяна поколіннями».

Без перебільшень можна говорити про те, що Акт Злуки вперше проголосив незалежну соборну національну державу Україну, став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації, а 22 січня – знаменна дата в історії України.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/web_alldocs/Doc%D0%94%D0%95%D0%9F%D0%86A6DLDQ