На святі Степана Руданського

DSC04449У суботу, 13 січня, в с. Хомутинці Калинівського району, на малій Батьківщині поета, відбулись урочистості з нагоди поважного ювілею талановитого земляка. Традиційно, учасники свята відвідали, в рідному селі гумориста, музей С.Руданського та поклали квіти до його пам’ятника та на могили його батьків.

Незмінно, біля пам’ятника учасники святкового дійства виконали «Повій, вітре, на Вкраїну». Також на сцені сільського будинку культури виступили артисти місцевого народного театру «Вінок Руданського», члени Вінницького куреня гумористів та гості з різних куточків України.

Продовжилося святкування 14 січня у м. Калинівці. Так, на центральній площі Калинівки зібрались поціновувачі творчості відомого сатирика, аби в черговий раз вклонитися пам’яті Степана Руданського, поспілкуватися та перейнятися його живим гумором.

Дні сатири і гумору імені Степана Руданського традиційно відбуваються в Калинівському районі 37 років поспіль. За ці роки захід набув статусу обласного. А останні дев’ять років – всеукраїнського.

Урочисте відкриття святкового дійства розпочалося із покладання квітів до пам’ятника Степану Руданському.

До участі у святкуванні долучились народний депутат України Петро Юрчишин, начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації, заслужений артист України Станіслав Городинський, директор обласного центру народної творчості, заслужена працівниця культури України Тетяна Цвігун, голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк, голова районної ради Василь Поліщук та міський голова Анатолій Шамалюк, а також письменники Леонід Куций, Валентна Козак, Віктор Цимбал, Володимир Горлей.

«Благословляючи Україну, Господь Бог завжди посилав нам людей, які давали силу і наснагу. Серед таких були Тарас Шевченко, Леся Українка і, без сумніву, Степан Руданський. Людина, яка давала нам силу, надію, оптимізм та радість», – зазначив у своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк.

Цього року премію імені Степана Руданського присуджено авторського колективу з Харківського національного педагогічного університету ім.. Г. Сковороди у складі ії імені Степана Руданського стала монографія Тетяни Космеди, Тетяна Осіпової та Наталії Піддубної за монографію «Степан Руданський: феномен моделювання «живого» мовлення українців». Окрім того, дипломантами визначені  – Антоніна Петрушкевич за збірку лірики «Сповідь серця» та Юрій Береза за збірку ліричних та гумористичних творів «Усмішкою витру сльозу».

Під час святкування традиційно мали можливість показати свої таланти майстри та аматори сцени – поети, читці, колективи художньої самодіяльності.

Багату виставку експонатів представили на заході територіальні громади району. Калинівчани та гості свята мали змогу відвідати і ярмарок  сільгосппродукції. У містечку майстрів свої роботи виставили родина Наталії та Володимира Ігушевих (с.Гущинці), Віктор Михальчук (с.Хомутинці), Олександр Левчук (с.Гущинці), Наталя Явна (м.Калинівка), Зоя Бардецька (м.Калинівка) та багато інших. За традицією, на святі  проходили спортивні конкурси на силу та вправність. Одне дійство змінювалося іншим, створюючи незабутній колорит свята та додаючи присутнім веселого настрою.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/8094-na-kalynivshchyni-tradytsiino-vidznachyly-sviato-humoru-ta-satyry-na-chest-vydatnoho-zemliaka-stepana-rudanskoho