На Поділлі засновано літературну премію «Бурштинова зоря»

Вадим Вітковський оголошує про занування премії "Бурштинова зоря"

Вадим Вітковський оголошує про заснування премії “Бурштинова зоря”

19 вересня 2018 року завершила роботу дводенна творча нарада молодих авторів Національної спілки письменників України, ініційована Національною спілкою письменників України і підтримана Вінницькою облдержадміністрацією, Вінницькою обласною радою, Вінницькою організацією НСПУ.

Перша частина наради пройшла 18 вересня в залі засідань ВДПУ ім. М. Коцюбинського. На секційних засіданнях розглядалися перспективи розвиту української поезії та прози, а далі на письменників чекала поїздка в селище Турбів Липовецького району, що на Вінниччині. У Турбові на базі сільськогосподарського підприємства «Україна» було оголошено про відновлення древнього торгового «бурштинового» шляху, що вів із Вінниці до Чорного моря, а далі – аж у Середземномор’я.

За сприяння депутата обласної Ради Леоніда Повха, голови Правління Асоціації «Український Бурштиновий Світ» Галини Симхи, редакції журналу «Вінницький край» і вінницької письменницької організації була заснована щорічна літературна премія «Бурштинова зоря», яку з 2019 року вручатимуть українським письменникам за найкращі прозові та поетичні твори про український бурштин або історії, пов’язані з бурштином. Преміювання відбуватиметься в тих містах України, по яких проходив «бурштиновий» шлях – від Поділля до Чорного моря.

До організації наради та поїздки у Турбів активно долучилися ПрАТ «Володарка», директор Вінницької обласної філармонії Анатолій Левицький, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, обласна профспілка «Машметалбізнес».

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/13467-na-vinnychchyni-zasnuvaly-novu-shchorichnu-literaturnu-premiiu-burshtynova-zoria