«Моя Вінниччина» в умовах карантину

П. Скорук і його книги

П. Скорук і його книги

9 травня 2020 р. відбулася робоча нарада у ВИДАВНИЧОМУ ДОМІ «МОЯ ВІННИЧЧИНА». Обговорено і схвалено видавничі напрацювання і плани 2020 року. Директор ВД «МВ» Вадим Вітковський запропонував план проведення презентації книги-історії «Закринииччя, Човновиця» в Оратівському районі, під час якої кожен житель об’єднаної територіальної Човновицької територіальної громади отримає безкоштовно по примірнику книги. Після закінчення обмежень пандемії, на думку керівника, також пройдуть презентації проекту у Києві: в Верховній Раді, Укрінформі, офісі Національної спілки письменників України.
Редактор ВД «МВ» Михайло Каменюк повідомив, що з нагоди Дня Перемоги він розмістив на своєму блозі на популярному сайті «Український інтерес» два повідомлення: «Безсмертний танк Іона Дегена» та «Траурна стрічка на прапорі Перемоги» і познайомив колег з їхнім змістом.
Начальник департаменту інформполітики та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк наголосила на важливості зустрічей творців серії «Моя Вінниччина» з громадськістю, залучення до співпраці активних краєзнавців.
Письменник-краєзнавець Петро Скорук презентував свою нову книгу «АС», присвячену легендарному танкісту Великої Вітчизняної війни, могилівчанину, поету, єврею Іону Дегену.
На нараді виступила також ветеран хімічної промисловості нашого краю Неля Миколаївна Федорова, одна із засновниць літературної премії для творців літературної фантастики імені свого сина Ігоря.
В роботі наради взяли участь також відомі журналісти Олександр Гордієвич, Роман Ковальський, Сергій Хіміч («33 канал»), краєзнавці Валентина Вітковська та Поліна Скорук.
На столі горіла Свіча Пам’яті. З раритетного патефону з платівок воєнних часів лунали мелодії, популярні на фронтах Великої Вітчизняної (це вже раритети створюваного Літературного музею Вінницької обласної письменницької організації). Було чимало сюрпризів, які сталися останнім часом від міжнародного розголосу в інтернеті про книги серії «Моя Вінниччина». Вадим Вітковський показав присутнім солдатську флягу його односельчанина з Борівки Івана Семенчука. Її нещодавно надіслали краєзнавці з Туапсе. Вони віднайшли могилу невідомих загиблих в горах Кавказу, бійців Радянської Армії, а в похованні – алюмінієву солдатську флягу з надряпаним на ній прізвищем. Пошуковці встановили, що фляга належала жителю села Борівка Чернівецького району, рідного Вадиму Вітковському (автору книги про Борівку, яка витримала вже 4 перевидання) Івану Семенчуку, який досі вважався без вісти зниклим у війну. Довго посилка з цим дорогоцінним свідком блукала поштою: Туапсе-Бєлгород-Харків…і нарешті Вінниця, Видавничий Дім…
Михайло Каменюк зачитав листа з Парижу від пані Елен Козачун, яка дізналася з інтернету про книгу Леоніда Козачуна «Мої дивовижні Бабчинці». Парижанка, між іншим, навела великий список родичів та інших бабчинян, які вкоренилися і мешкають нині в багатьох країнах Європи та світу. Зокрема, розповіла про нашого земляка, в’язня фашистських концтаборів Петера (Аврума) Винограя, потомки якого нині – жителі Нью-Йорка. А сама вона збирається на Україну, щоб взяти участь в творчих презентаціях Видавничого Дому «Моя Вінниччина».
М.Каменюк зачитав також привітання з нагоди Дня Перемоги від наших земляків письменниці Ірини Нісіної (Австралія), бібліотекаря, громадського діяча, спецкора альманаху «Русалка Дністровая» Зінаїди Тобіяш (Ізраїль), журналіста Пилипа Янківера (Канада), письменника Генріха Діка та художника Геннадія Лінецького (Німеччина), педагога Людмили Атаманенко (Іспанія), письменника Алеся Курлюкевича (Білорусь).
Здано в роботу усі 10 нових книг-історій сіл серії «Моя Вінниччина», які пройшли цьогорічний тендер. Про них будемо повідомляти почергово, – сповіщає у соціальних мережах редактор видавничого дому Михайло Каменюк.