Літературну премію імені А. Бортняка за 2020 рік вручили в Тульчині!

Борнтяка премія_Вертипорох_180821_1Напередодні 30-ї річниці Незалежності України в Тульчині та районі сталася поважна культурна подія: 18 серпня 2021 р. в Тульчинському краєзнавчому музеї заступник голови громадської організації «Вінницьке земляцтво у м. Києві», відома українська поетеса і журналіст Ніна Юхимівна Гнатюк вручила Всеукраїнську літературно-мистецьку премію імені Анатолія Бортняка лауреату 2020 року поету і педагогу з смт. Брацлав Василю Вертипороху за збірку поезій «П’ятикнижжя».

В урочистій церемонії взяли участь відомий український поет і перекладач, голова Всеукраїнської приймальної комісії НСПУ, Заслужений працівник культури України Петро Засенко, голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський, голова Вінницької міської організації Андрій Стебелєв, редактор журналу «Вінницький край», українська поетеса і прозаїк Валентина Сторожук, вдова Анатолія Бортняка Галина Бортняк, вінницький фотохудожник Олександр Гордієвич, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Тульчинської міської ради Катерина Третьякова, директор Тульчинської краєзнавчого музею, голова Тульчинського літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Юрій Хмелевський, поетеси Наталя Погребняк і Алла Гавришко-Бабічєва, заступник редактора районної газети «Тульчинський край» Станіслав Прилипко, директор Тульчинської публічної бібліотеки Віра Вігуржинська, педагог і голова методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Наталія Соловей та інші.

Про лауреата Ніна Гнатюк сказала: ««Це поет від землі, від неба – від кожної пелюстки, кожної росинки, кожної зернинки. У нього в творчості – подих отого села, яке уособлює собою і хліб, і пісню, і материнські руки, і батькову мудрість, і все найкраще у світі. Він не лише талановитий, він – совісний. Талановитих багато, а совісних мало, і коли сходяться совість і талант, то це вже – національне надбання».

Відбулося жваве спілкування на теми: «Тульчин в житті А. А. Бортняка», розвитку рідної мови та культури, літературної творчості письменників та історії НСПУ. Про це повідомляється на сторінці Тульчинського краєзнавчого музею у соціальній мережі Фейсбук.