Літературну премію ім. С. Руданського за 2017 р. отримав колектив авторів за монографію про творчість славетного земляка

Image1122 грудня 2017 р. під головуванням заступника голови-директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка відбулось засіданні журі Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського.

Нагадаємо, що зазначена премія імені Степана Руданського заснована у 1994 році, а статус Всеукраїнської отримала у 2006 році. Премія заснована з метою продовження національних традицій сатири і гумору, заохочення літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, творчих колективів та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та доробків сучасних письменників.

Розпочинаючи засідання Ігор Івасюк зазначив: «Надзвичайно приємно, що вже більше 20 років існує така чудова премія, яка є щорічною і визначення переможців відбувається саме напередодні дня народження видатного українського літератора Степана Руданського. До речі, цьогоріч відзначається 183 річниця від дня народження цього талановитого письменника. І саме сьогодні ми обиратимемо переможців з 9 претендентів, які подали свої книги на участь у даному конкурсі».

Варто зазначити, що на здобуття Премії можуть претендувати твори письменників-сатириків і гумористів, у яких продовжуються творчі традиції Степана Руданського, збагачується український народний гумор, викриваються негативні  явища в суспільстві та людському житті. До розгляду також беруться дослідження про життя і творчість письменника-земляка, опубліковані протягом останніх трьох років. На Премію можуть претендувати й аматорські колективи та окремі виконавці, які активно пропагують творчість Степана Руданського.

Як правило, кандидатів на здобуття Премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади та громадські об’єднання.

Відповідно до правил конкурсу, присудження премії відбувалось внаслідок таємного голосування членів журі. За підсумками обрано 1 лауреат та 2 дипломанти. Зокрема, цьогорічним лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського стала монографія Тетяни Космеди, Тетяна Осіпової та Наталії Піддубної «Степан Руданський: феномен моделювання «живого» мовлення українців». Окрім того, дипломантами стали збірка лірики Антоніни Петрушкевич «Сповідь серця» та збірка ліричних та гумористичних творів Юрія Берези «Усмішкою витру сльозу».

Загалом, з 1994 по 2017 роки премію вручено 37 переможцям. Вручення премії відбувається в урочистій обстановці під час проведення Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського в с.Хомутинцях Калинівського району – батьківщині видатного письменника.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/7757-na-vinnychchyni-vyznacheno-laureata-ta-dyplomantiv-vseukrainskoi-literaturno-mystetskoi-premii-imeni-stepana-rudanskoho