ЛІТЕРАТУРНА ВЕСНА У ВІННИЦІ

Учень 11 школи Володимир Габрель

Багата на літературні події цієї весни Вінниця. 23 квітня – одразу кілька подій! За сприяння обласного відділення НСПУ та міського департаменту освіти відбувся огляд поетичних сил серед вінницького шкільництва. Близько сорока юних авторів зі своїми наставниками-словесниками взяли участь у вибірковому конкурсі «Спільний поетичний простір», який гостинно запросила до себе школа № 21. Журі у складі літераторів та освітян – Петра Гордійчука, Андрія Стебелєва, Світлани Травневої, Леоніда Борозєнцева та Олени Токар вислухали кожного і пообіцяли кращі твори початківців рекомендувати до друку в літературно-мистецькому журналі «Вінницький край» та у щорічному регіональному альманасі молодих майстрів пера «Експрес Молодість». Нагородження лауреатів та звітний поезоконцерт відбудеться наприкінці травня ц.р. в рамках фестивалю обдарованої молоді Поділля «Зелене гроно», яке проводитиметься дев’ятнадцятий рік поспіль.

Ввечері того ж дня в обласній бібліотеці для юнацтва впала «Бібліоніч». Дотемна літератори, згуртовані групою «Лірики Трансцендента» та громадською ініціативою «Вінницький Дім поета» проводили поетичні батли, у яких врешті-решт, на думку присутніх, переміг відомий у Вінниці поет-шестидесятник Олександр Філін. Під час вечірки відбулась також презентація нової книги поетеси Олени Асачової «Жемчуга» та передпрем’єра збірки волонтера поетичного руху в Україні Леоніда Борозєнцева «Монгольф’єри». Свої доробки представила бард Вероніка Остапчук.

А вже наступного дня біля новозбудованого пам’ятника Кобзареві, що з’явився поруч з Краєзнавчим музеєм, розпочались «Шевченківські читання», присвяченні 200-річному ювілею поета. Відтепер щочетверга творча інтелігенція міста збиратиметься на майданчику перед музеєм для виступів, спілкування, обміну думками.

Прес-служба Вінницької організації НСПУ