Лауреати всеукраїнської літературної премії ім. С. Руданського за 2019 рік

Премія Руданського_202010 грудня 2019 р. в облдержадміністрації відбулось засідання журі з визначення переможців на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського. Головував на засіданні заступник голови облдержадміністрації, голова журі  Ігор Івасюк.

Нагадаємо, що премія імені Степана Руданського була заснована у 1994 році, а статус Всеукраїнської отримала у 2006 році. Премія слугує продовженню національних традицій сатири і гумору, заохоченню літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, а також спонукає творчі колективи та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та творів сучасних письменників.

За словами Ігоря Івасюка, від початку заснування і до сьогодення Премію вручено 43 переможцям. Лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за 2018 рік оголошено Вітковського Вадима Миколайовича за збірку сатири і гумору «Усмішечки». Дипломантами премії у 2018 році стали: Цимбал Віктор Олексійович за збірки сатири і гумору «Карикатури з натури», «До Тараса» та Шаройко Василь Никифорович за гумористичну збірку «Принциповий Хамелеон».

Традиційно урочисте вручення премії відбувається під час проведення Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського в с.Хомутинцях Калинівського району – на батьківщині видатного письменника.

Як правило, кандидатів на здобуття Премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади та громадські об’єднання. Цьогоріч номінантів було 11.

Згідно положення про конкурс, з 2019 року і надалі журі буде визначати трьох лауреатів. Сьогодні шляхом таємного голосування члени журі вирішили:

Присудити 1 місце  лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського – Пасічнику Михайлу Павловичу, члену НСПУ за двотомне видання «Двовійна». Двотомник носить ще й назву «Виклик ординцям – політична  сатира». Автор помістив до книги понад півтори тисячі віршів із щоденника спротиву, в яких висміює сучасне російське «великодержавіє головного мозку» кремлівських вождів.

Присудити 2 місце  лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського – Березі Юрію Павловичу члену НСПУ за книгу сатири і гумору «Що кому». Тут – сатиричні балади, байки, мініатюри,епіграми, афоризми та прозові замальовки. Це твори про те, що болить людям і гальмує рух вперед.

3 місце  присудити лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського Катічевій Марії Іванівні – поетесі, бібліографу-краєзнавцю Калинівської центральної районної бібліотеки за збірку віршів «Тобі присвячую, земляче». Авторка протягом багатьох років пише сценарії для Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського. До збірки увійшли 22 вірші-присвяти класику української літератури – Степану Руданському.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 21 січня 2019 року №43 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 13 лютого 2006 року №44» лауреату за 1 місце вручається грошова винагорода в сумі 30 000 грн. Лауреатам, які посіли друге та третє місце вручаються грошові винагороди по 15 000 грн кожному.

Витрати, пов’язані з виплатою Премії, здійснюються за рахунок коштів, передбачених щорічно в обласному бюджеті управління культури і мистецтв облдержадміністрації на інші культурно-мистецькі заклади та заходи.

Щиро вітаємо лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського у 2019 році!

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/23026-na-vinnychchyni-vyznacheno-peremozhtsiv-vseukrainskoi-literaturno-mystetskoi-premii-imeni-stepana-rudanskoho-u-2019-rotsi