«Кришталеві вишні» розійшлись по районах

Бугай_Кришталева вишня_2017Вже традиційно наприкінці кожного року називаються лауреати найстарішої на Поділлі літературно-мистецької премії «Кришталева вишня» за рік минулий. Премією опікуються Центр естетичного виховання та організації дозвілля молоді Вінницької облдержадміністрації, благодійний фонд «Музична парасолька», міжнародна громадська організація «Україна – Польща – Німеччина» та обласний осередок Національної спілки письменників України.

У царині літератури за 2017 рік у номінації «Проза,  поезія» відзначені наші колеги-спілчани:

1. Герасименко Олена Василівна, поетка з містечка Теплик, за книги лірики «Час журавля» та «Точка дотику» (обидві – 2017);

2. Ісько Анастасія Андріївна, уродженка с. Конатківці Шаргородського району, нині студентка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, за дебютну книгу поезій «Калиніти» (2017);

у номінації «Літературні дослідження, краєзнавство, громадська, літературна, видавнича та культурно-просвітницька діяльність, переклади»

3. Горлей Володимир Савович, письменник і дослідник літератури з с. Северинівка Жмеринського району, за упорядкування книг «Браїлівська осінь Володимира Забаштанського» (2015), «Терни і лаври Володимира Вовкодава» (2016), спогадів про А. Загрійчука «Спочатку було слово» (2016).

Вручення премій літераторам відбудеться 15 січня 2019 року в рамках традиційних Стусівських читань, які проводитимуться у Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва.

Премії за творчі досягнення у царині декоративно-прикладного мистецтва вже вручені раніше. Лауреатами стали:

4. Бугай Сергій Олександрович, вінничанин, – за вагомий внесок у збереження подільського декоративного розпису;

5. Іщенко Надія Іванівна з с. Щитки Вінницького району, майстриня з рогозоплетіння.