Книга про афганську кампанію Фаріта Курбангалієва

Книга про афганську кампанію Фаріта Курбангалієва

Про Афганську війну уже написано немало. Та й фільмів створено добрий десяток. Однак ця тема далеко не вичерпана, тому з’являються усе нові й нові художні твори, а то й добірки, книги про події, які відбувалися на тій уже далекій війні. От і днями у Вінниці відбулась презентація нової книги «63 градуса выше нуля (взвод)», до якої увійшли кіносценарій та декілька оповідань про події, що відбувались в Афганістані. Її автор – військовий журналіст, кіносценарист Ігор Курбангалієв, який є учасником бойових дій на тій неоголошеній війні. За одним із його сценаріїв уже створено художній фільм «Два шага до тишины». Ця кінострічка викликала неабиякий інтерес у тих, кому пощастило її переглянути.

Щодо нових творів Ігоря Фарітовича, то й вони не залишать байдужими тих, хто з ними ознайомиться. Адже в їх основу покладені реальні події, здебільшого трагічні, які відбувалися в горах та пустелях Афганістану. А їх учасниками були солдати, сержанти, прапорщики, офіцери, серед яких чимало й наших земляків. Так прототипом головного героя оповідання, за заголовком якого названа й уся добірка, є уродженець Львівщини Юрій Сорочик (у книзі він Сергій Сороченко). Ми з ним давно знайомі, приятелюємо, тому можу зазначити, що він не лише мужньо воював в Афганістані, а й зайняв активну життєву позицію після повернення на Батьківщину. Юрій Юрієвич  був обраним депутатом Верховної Ради колишнього Радянського Союзу. І у цьому вищому законодавчому органі активно відстоював інтереси України та її громадян. Був серед тих, хто здобував незалежність нашій державі. І на сьогодні трудиться на відповідальній посаді в апараті Верховної Ради України.

Цікавій й інші герої розповідей добірки та їх прототипи. Скажімо… Втім, не буду переповідати твори, зазначу лише, що кожен із них заслуговує на повагу і увагу читача. А принагідно зауважу, що редактором, складачем добірки, яка побачила світ у одному із вінницьких видавництв, виступив батько автора Фаріт Курбангалієв, полковник, учасник бойових дій. Він же був і продюсером фільму. У творчих планах батька та сина – створити ще оди фільм, за сценарієм «Возвращение», який увійшов до добірки. Однак – то справа майбутнього, а на сьогодні можна сказати, що одним «афганським» літописом стало більше.

Никифор ЛИСИЦЯ, полковник запасу, журналіст.