Кілька слів на підтримку носорогів

Підрахунок голосів

Підрахунок голосів

12 грудня 2015 року в клубі «Метро» ПАТ «Вінницький Універмаг» відбулось 15-те щорічне полювання поетів на статуетку малахітового носорогу. Цей конкурс одного вірша був ювілейним, але поетам це була зайва інформація, тому вони змагались відверто й натхненно за свій трофей. Глядачі були прискіпливі й добросердні одночасно. Здавалось, що виступи біля відкритого мікрофону, де мисливці грали м’язами, визначив своїх фаворитів – Ірину Онікиєнко з віршем про «три диски для болгарки», статуарного Анграция, когорту поетів з житомирського ЛІТО «Оксія», відомого звіробоя із Закарпаття Володимира Маслова. Втім, власне конкурс одразу переплутав усі прогнози і сітки.

У фінал через голосування квитками потрапили Андрій Башкатов з Бердичева і дві вінничанки – Юлія Свєтлова та Ірина Береза. Хлопець з ЛІТО «Інверсія серця» вже відомий подільському літбомонду через участь у літньому фестивалі «Підкова Пегаса» та в імпрезах барського ЛІТО «Інверсія серця». Дами вийшли для фінальному пострілу, піднявши забрала. Юлія Світлова, світла й поетична, підкоряла публіку артистичністю і щирою жіночою лірикою.  Натомість Ірина Береза, яка пережила особисту драму розставання з рідним Кримом, була оголеним нервом – безкомпромісна, життєстверджуюча, харизматична.

У Башкатова – третє місце. За дівчат зал проголосував однаковою великою кількістю голосів. Отже так сталося, що обидві поцілили у цьогорічного носорога… Кожна цілком чесно виборола свій трофей, тому організатори оголосили одразу двох переможців, тобто амазонок-переможниць – Юлію Свєтлову та Ірину Березу.

Організаторам цього дійства – відомій групі вінницьких поетів «Лірики Трансцендента» відверто не прикро щороку віддавати носорогів у руки поетів. Юлія Броварна каже, що справді талановитому авторові варто «помалахітити ручку». Андрій Стебелєв від імені Внницької міської письменницької організації обіцяє й далі розводити носорогів, а Леонід Борозєнцев тренувати на своїх «Універбатлах» спритних ловців. Поетична вечірка вийшла яскравою і кольоровою завдяки цікавим гостям, серед яких найбільше запам’ятались колоритні українські… прозаїки – Наталка Доляк, Віктор Рибачук, Еліна Свенцицька.