Картини і книги Сергія Татчина

Афішка Татчина_28041628 квітня 2016 р. сталася непересічна подія: Музейно-просвітницький центр Вінницького  педагогічного університету гостинно запросив на відкриття виставки картин і презентацію нової книги «Семисвічник» культового поета Сергія Татчина. Його ім’я сьогодні у всіх на слуху. Спілчанський ватажок Михайло Каменюк, який був розпорядником імпрези, вручаючи Сергію Татчину престижну літературно-мистецьку премію Поділля «Кришталева вишня», зазначив, що вважає поета Татчина прапором сучасної української літератури, гідним зібрати за свою творчість усі літературні і мистецькі премії, до самої Шевченківської. Він із захопленням цитував свої улюблені уривки з попередньої книги Сергія «Дзен.ua». В свою чергу мистецтвознавець Юлія Присяжна, яка представляла Спілку художників, відмітила колористику робіт живописця Татчина і його талант творчо переосмислювати такий жанр образотворчого мистецтва як пейзаж.

Автор читав свої поезії, передусім зовсім нові, які не потрапили навіть до останньої книги. Студенти університету приготували для винуватця події кілька музичних подарунків. Серед гостей були помічені письменники Іван та Ганна Волошенюки, Леонід Куций, Микола Антощак, Наталка Доляк, Валентина Сторожук, Юлія і Максим Зотови, Юрій Сегеда, Леонід Борозєнцев, Олександр Вешелені, Віктор Крупка, Валентина Гальянова, Юлія Броварна, Андрій Стебелєв, Віра Ваганова, Людмила Любацька, Анатолій Мартинюк…

Виставка працюватиме майже місяць – до кінця травня. В її рамках відбудеться ще кілька імпрез за участю автора. Найближча – 5 травня о 13:00. Тоді станеться зустріч Сергія Татчина з учасниками літературно-мистецької студії ВДПУ «Вітрила», на яку запрошуються усі бажаючі.

Татчин Сергій Олександрович – поет і художник. Член Національної спілки письменників України (2016). Народився 6 жовтня 1966 р. у м. Вінниці. Життя пов’язано з селом Ометинці Немирівського району на Вінниччині. Отримав художню освіту в Московській текстильній Академії ім. О. Косигіна (факультет вжиткового мистецтва). З 1993 по 2008 рр. мешкав у м. Москві. Займався графічним і промисловим дизайном, дизайном інтер’єрів. З 1989 року учасник художніх виставок в Болгарії, Білорусі, Росії, Чорногорії, Україні, у т.ч. персональних – в Москві (2008), Твері (2009), Полтаві (2010, 2013), Вінниці (2016). Автор двох книг поезій: «Дзен.ua» (2013), «Семисвічник» (2016). Лауреат Подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня» (2014). З 2008 року живе і працює у Вінниці.