Гості з Німеччини у Вінниці

Еленбергер_2022Сьогодні, 9 серпня 2022 року, в гостях у нашого ВИДАВНИЧОГО Дому та  громадського об’єднання «Русалка Дністровая» побували гості з Німеччини. Це наша землячка, письменниця ТАЇСІЯ ЕЛЛЕНБЕРГЕР (ЯКОВЛЄВА) та її чоловік, інженер ГЕРД ЕЛЛЕНБЕРГЕР. Подружжя гостювало в Україні, зокрема, на батьківщині Таїсії – Шаргородщині, де проживає її мати.

Таїсія і Герд мешкають поблизу Франкфурта-на-Майні.  Вона – членкиня Спілки слов’янських письменників України (входить до складу її Німецького бюро), а також працює за фахом викладачем у збірній групі дітей-біженців з України (21 чоловік, 5-10 класи) в німецькій гімназії, а ще – перекладачем.

Ганс свого часу працював від німецької компанії «Феросталь», встановлюючи газові турбіни і компресори на газопроводі, який проходить через територію Вінниччини, і тому з Україною досить обізнаний.

Президент ГО «Русалка Дністровая», редактор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» МИХАЙЛО КАМЕНЮК передав гостям комплект літературного альманаху «Слов’янське небо», виданого у Вінниці коштом Німецького бюро Спілки слов’янських письменників, для його авторів, котрі проживають і працюють в Німеччині: поеток з Харкова, медиків ІРИНИ ЮРЧАК, ЕМІЛІЇ ПІСОЧИНОЇ, німецьких письменників ГЕНРІХА ДІКА та ВІКТОРА ГЕРГЕНРЕДЕРА. Є у альманасі і велика добірка поезій та новел самої ТАЇСІЇ ЕЛЛЕНБЕРГЕР. Отримали гості і новинки вінницьких поетичних та краєзнавчих видань.

Голова Вінницької крайової організації Спілки слов’янських письменників України, віце-президент ГО «Русалка Дністровая» ЛЮДМИЛА ЛЮБАЦЬКА розповіла Таїсії та Герду про підготовку до друку нових книг, їх поширення в територіальних громадах області. Є необхідність зібрати бібліотечку українських книг для українського класу, з яким працює Таїса Елленбергер.

Зазначимо, що нині в Німеччині працюють з дітьми-переселенцями з України наші спілчанки НАТАЛЯ КИРИЧЕНКО (веде майстер-класи з художнього розпису та графіки), ОЛЬГА ДУЖАК – письменниця-казкар, видавець (веде творчі літературні майстер-класи).

09082022