Гортаючи журнали: «Русалка Дністровая» –2014

Обкладинка “Русалки Дністрової”-2014

У Вінниці вийшло друге число цього культурологічного, науково-пізнавального, літературно-мистецького альманаху. Під традиційними рубриками «Наддністрянщина крізь призму тисячоліть», «Подільська старовина», «Портрети видатних діячів. Спогади. Мемуари», «Історія містечок, сіл» надруковано надруковано низку статей, повідомлень вчених Омеляна Пріцака, Миколи Бабілунги, Миколи Кікешева. Анатолій Подолинний розповідає про роль Тараса Шевченка і Михайла Коцюбинського на життєвому шляху подолянина Зосима Недоборовського, Дмитро Шупта подає варіації на тему однієї наукової книги-розвідки «Кам’яно-Могилянська академія», Ольга Юрчишина та Олексій Боржковський додають цікаві риси до біографії Степана Руданського, як самобутнього художника-портретиста, історика і археолога Криму.

Сюди ж слід віднести й ілюстрований нарис Людмили Любацької про видатного українського художника (родом з Вінниччини) Олексу Новаківського «Аристократ духу», уривки з неопублікованої краєзнавчої книги Сергія Кокряцького «Легенди Гайдамацького яру», документальну повість Броніслава Грищука «Відламок межового знака» про химерника графа Мархоцького та його Маньковецьку республіку, краєзнавчий нарис-путівник «Рідна Тиврівщина» Андрія Стебелєва.

В рубриці «Наші літературні пам’ятники» Василь Горбатюк представляє віднайдений ним в архівах невідомий досі роман Івана Дніпровського «Столиця республіки», неопублікований за життя автора.

В рубриці «Золоті джерела» представлена творчість письменників різних наддністрянських областей, яких традиційно кличе під свої знамена цей альманах: Анни Космач з Прикарпаття, Тамари Севернюк та Івана Стронського з Буковини, львів’ян Ярослави Павличко та Олега Дяка, тернопільчанина Богдана Мельничука, одесита Дмитра Шупти, хмельничанина Василя Горбатюка, вінничан Михайла Вдовцова та Миколи Крижанівського.

В рубриці «Фольклор та етнографія» статті та записи Вадима Вітковського, Лариси Люблінської та Івана Безручка.

Альманах «Русалка Дністровая» – складова цілорічного однойменного культурологічного проекту, який здійснюється з ініціативи Вінницької організації НСПУ на українській та зарубіжній Наддністрянщині.

 

Прес-служба Вінницької обласної організації НСПУ