Галина Задерейчук в клубі «Інтермецо»

18 червня 2015 р. на черговому засіданні Клубу творчої інтелігенції Вінниччини (засновники – Асоціація бібліотек Вінниччини та Вінницька організація Національної спілки письменників України) свою белетристичну книгу «Женская судьба. Книга моей жизни» презентувала жителька смт Браїлова Жмеринського району Галина Задерейчук. Вона вважає свою роботу книгою-сповіддю або трагічним романом.

Дитина війни, вона народилась в Татарстані, в евакуації під час Другої світової війни, і пройшла багатостраждальний життєвий шлях. В дитинстві в Браїлові навчалася в одному класі з майбутнім видатним українським поетом Володимиром Забаштанським, далі було чимало стежок-доріг в пошуках жіночого щастя. Зокрема, працювала кухарем на цілині, а вийшовши заміж за військового офіцера, зазнала справді мандрівного життя по далеких і близьких гарнізонах від Севастополя до Угорщини. Після автокатастрофи втратила чоловіка і старшого сина, а з другим сином Олександром від смерті в реанімації її дивом врятували лікарі. Пізніше зазнала вимушеного багатолітнього поневіряння на роботах в Італії – дуже знайома багатьом українкам картина!

Нині Г.Задерейчук повернулася до Браїлова і спробувала виповісти у своїй книзі все, чого навчило її життя і чим вона хотіла б поділитися особливо з жінками, як своїми ровесницями, так і молодшими. Вона вважає, що ніколи не треба впадати у розпач, що життя складається як з «чорних», так і обов’язково «білих» смуг, а недолю слід перемагати терпінням. Авторка пишається своїм 19-річним внуком Віталієм, студентом-четвертокурсником факультету дизайну Вінницької філії Київського Національного університету культури та мистецтв. Він не просто талановита дитина, яка мріє стати психологом і маркетологом, але й переможець цьогорічного обласного конкурсу «Містер Україна Інтернешнл» і готується достойно представити Вінниччину у всеукраїнському фіналі.

Світлі спомини про дитинство і батьків, друзів, з якими автор ділила радощі і болі, робить її книгу цілеспрямованою, цікавою і життєстверджуючою. Це ще одна пелюсточка до дерева нашого всеподільського родоводу.

Рецензентом і редактором рукопису книги Г. Задерейчук став письменник Леонід Пастушенко, літературний редактор книги – П. Миськов

На засідання Клубу були запрошені дружина Президента України Марина Порошенко, депутати різних рівнів, видавці книги з Тернополя та її спонсори, митці, артисти, письменники, журналісти, активісти громадських організацій. Особливі запрошення – вдовам бійців, що загинули в зоні АТО. Г. Задерейчук адресувала і дарувала їм свою книгу в першу чергу. На чолі з головою Браїлівської селищної ради В.Д. Резедента прибула на захід делегація земляків Г. Задерейчук.

Ведучий – заслужений працівник культури України, президент Клубу «Інтермецо», голова Вінницької письменницької організації Михайло Каменюк.

Організатор – працівник ВО УНБ ім. Тімірязєва Людмила Любацька.