Фільм і книга про поета-земляка Тимка Падуру

Падура_презентація_18101918 жовтня 2019 року у великій залі обласного молодіжного центру «Квадрат» презентували документальний кінофільм про життя та творчість відомого українсько-польського поета та композитора, автора знаменитої пісні «Гей, Соколи!» Тимка (Тимоша) Падуру (1801-1871), – повідомляється на сайті Вінницької обласної державної адміністрації.

Кінофільм тривалістю 40 хвилин відзнято за мотивами книги історика та краєзнавця Миколи Купчика «Стежками Тимка Падури (хронологія та географія життя і творчості)». Автор сценарію та режисер – Віталіна Приймак.

«Фільм відзнято за мотивами моєї книги, де я дещо відійшов від епічності образу Тимка Падури. Поет зображується зі своїми сильними і слабкими сторонами, переживаннями, успіхами та невдачами, життєвою філософією з метою більш повного розкриття його образу», – відзначив Микола Купчик.

Зазначимо, що книга «Стежками Тимка Падури» містить світлини різних періодів життя поета, перелік усіх творів композитора, а також відомості про ключові віхи його життя та творчості.

За словами Миколи Купчика, складність дослідження історичної постаті та творчості Тимка Падури полягає у тому, що він досить оригінально писав свої твори: українською мовою, але з використанням польських літер.

Нагадаємо, що цього року відбувся І Міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!» у с. Махнівка Козятинського району. Місце проведення символічне: у Махнівці завершився життєвий шлях Тимка Падури.

Фестиваль став можливий завдяки підтримці обласної державної адміністрації та фінансувався Українським культурним фондом.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/21945-na-vinnychchyni-prezentuvaly-dokumentalnyi-kinofilm-pro-vidomoho-ukrainsko-polskoho-poeta-ta-kompozytora-tymka-paduru