Дорога додому Вадима Вітковського
В селі Борівка Чернівецького району журнал «Вінницький край» разом із Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА презентували у переповненому борівчанами і гостями будинку культури третій том історії села – книгу Вадима Вітковського «Дорога додому».
Відбувалося це свято у форматі розпочатого у 2012 році видавничого проекту «Моя Вінниччина», що до грудня 2016 року називався «Село і люди» і видається за рахунок коштів обласного бюджету.
У рамках святкування, після внесення Державного прапора України, виконання Державного гімну України і вручення двом новонародженим борівським хлопчикам з біблейськими іменами – Матвію Капелістому і Матвію Морозу від імені ГО «Всесвітній день вишиванки» перших у їхньому житті українських вишитих сорочечок під час чотиригодинного театралізованого дійства в Борівці виступали начальник управління інформаційно-аналітичної роботи Вінницької обласної ради Ірина Ярошинська, яка від імені голови облдержадміністрації Валерія Коровія і голови обласної ради Анатолія Олійника вручила Подяки благодійникам видання Анатолію Вікторовичу Лутковськовському, генеральному директорові і власнику селянсько-фермерського господарства «Оріон» і Всеволоду Михайловичу Кульчиковському, доценту Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова.
Після благословення отця Сергія, настоятеля місцевої церкви УПІД, на сцену виходили голова Чернівецької районної ради Василь Мельничук і заступник голови райдержадміністрації Алла Кузь, депутат обласної ради, поетеса Жанна Дмитренко, почесний громадянин Кривого Рогу, борівчанин Микола Дабіжа, борівчанка з Шевченкового краю Валентина Балан, заступник голови Міжнародного громадського об’єднання «Вінницьке земляцтво» у м. Києві, поетеса Ніна Гнатюк, заступник головного редактора журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури України, авторка слів пісні про Борівку Валентина Сторожук, голова обласного літоб’єднання ім. Василя Стуса, письменник Василь Кобець, автор проекту пам’ятника колишнім борівським поміщикам Маньковським, що його планують відкрити в селі наприкінці року, письменник Микола Крижанівський, директор Пилипи-Борівської середньої школи, що в Томашпільському районі, випускниця Борівської школи Тетяна Сіваєва, поет Віктор Цимбал.
Василя Кобця в Борівці чекав сюрприз – зустріч із шанувальницею його поетичного таланту, борівчанкою Валентиною Арсенівною Павліченко, сільським ветеринаром, яка знає напам’ ять чимало його віршів і майстерно читає їх людям в автобусах і на базарах.
Як і минулого року, земляків порадував виступом борівчанин Олег Вітковський, представник однієї зі шкіл карате Японії в Україні, володар «чорного пояса» і 6-го дану, з Анастасією Фурсою, неодноразовою призеркою чемпіонатів світу з карате, володаркою «чорного пояса».
Всім почесним гостя борівчанки у вишитих сорочках дарували пишні короваї від агрофірми Анатолія Лутковського.
Борівчанам співали артисти Вінницької обласної філармонії – борівчанин Олександр Остапчук, його дружина, найвідоміша борівська невістка, заслужена артистка України Лідія Остапчук та заслужена артистка України Галина Король, чоловічий квартет Чернівецької музичної школи під керівництвом Михайла Савчука, циганський сімейний ансамбль із Вінниці Андрія і Наталі Сенченків, Катерина Капеліста,Сергій Стратійчук, Андрій Жучковський і майбутня борівська «зіронька», першокласниця Марічка Пантелейчук.
Того дня журнал «Вінницький край» і вінницькі письменники започаткували в Борівці новий проект – «Житиме село – виживе Україна», під час якого на презентаціях і творчих зустрічах письменники розповідатимуть також і про успішні підприємства, що допомагають селам вижити і тримають їх на плаву, спонсорують освіту, культуру і спорт, видання книг серії «Моя Вінниччина», як агрофірма Анатолія Лутковіського «Оріон», що дає роботу і гідну щомісячну зарплату 150 односельцям.
Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3899-u-seli-borivka-shcho-u-chernivetskomu-raioni-prezentuvaly-tretii-tom-istorii-sela-knyhu-vadyma-vitkovskoho-doroha-dodomu