До Степана Руданського у Хомутинці

Хомутинці_140521_213 травня 2021 р., не дивлячись на вірус, на Вінниччині, як лише трохи розпогодилося, відбулося вручення щорічної Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені відомого земляка Степана Руданського.

Цьогорічними лауреатами, за рішенням журі, стали журналіст газети «Сільські вісті» Микола Юрчишин, колишній народний депутат України, член НСПУ Олена Вітенко і киянин, член НСПУ Сергій Коваль, який через хворобу не зміг бути присутнім на врученні.

Вінницька делегація у складі заступника начальника управління культури Вінницької облдержадміністрації Валентини Троян, голови Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, директора Комунальної установи «Видавничий Дім «Моя Вінниччина», заслуженого журналіста України і лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського минулих років Вадима Вітковського, керівника Куреня гумористів, члена НСПУ Леоніда Куцого, письменників Олени Вітенко, Анатолія Наумова, Віталія Керницького, директора обласного Центру народної творчості Тетяни Цимбал, заслуженого працівника культури України, художнього редактора видавничого Дому «Моя Вінниччина» Олександра Гордієвича, заступник голови міста Калинівки Микола Господарець, начальник управління культури Калинівської міської ради Андрій Грибовченко прибула до села Хомутинці, де народився Степан Руданський, ближче до полудня.

До цього у місті Калинівці поклали квіти до пам»ятника Степану Руданському, у цьому взяв участь один із засновників щорічного свята гумору та сатири на Калинівщині, відомий український письменник-гуморист, названий Королем сатиричних романів Олег Чорногуз, який нині проживає у батьківській хаті і будує власним коштом Музей гумору та сатири, що його назвав на честь спочилої дружини Лідії «Лідиним Домом».

Хомутинці зустріли дрібненьким дощиком, але настрій у всіх був весняний, зігрітий очікуванням зустрічі з бАтьківщиною славетного земляка. Побували на місці садиби Руданських, вклонилися доглянутим могилам його батька і матері, посиділи під віковою липою, що пам»ятає Степана Васильовича, послухали захоплюючу розповідь директора музею С.В. Руданського, дослідниці його життя і творчості Оксани Мудрик про родинне коріння і многотрудний похід у літературу класика сатири і гумору…

-Вінницька обласна влада приділяє і надалі приділятиме все більшу увагу вшануванню пам»яті Степана Руданського і поширення його творчості серед учнівської молоді, – сказала заступник начальника управління культури Вінницької облдержадміністрації Валентина Троян. – Про це свідчить і щорічне зростання преміальних сум лауреатам, наступного року вони ще збільшаться…

Оксана Мудрик повідомила, що невдовзі планується побудувати Хутір Руданського, завести бджолину пасіку…

Наприкінці у Хомутинцях було відкрито Пам»ятний знак Пісні «Повій, вітре…» під чарівне виконання народного ансамблю «Кумасеньки» Калинівського міського будинку культури, де співає і головний спеціаліст управління культури Калинівки Тетяна Фалієва.

Невдовзі працівники культури Калинівщини зроблять місця Степана Руданського привабливим для зарубіжних гостей. А там, дивись, прийдуть слідом культурною стежкою й економічні інвестиції, від яких розквітне ще пишніше край гумору й сатири Степана Руданського, – поаідомлє на своїй сторінці у мереді Фейсбук писмьенник В. Вітковський.