До Михайла Стельмаха у Дяківці

13324114_722442284525226_947490303_oУ бібліотеці-музеї Михайла Стельмаха у с. Дяківцях Літинського району 24 травня, в день народження класика української літератури, відбулося літературно-мистецьке свято його пам’яті.

З добрим словом про батька виступи перекладач Дмитро Стельмах.

Головний редактор журналу «Вінницький край», лауреат всеукраїнських літературних премій ім. М. Коцюбинського та Є. Гуцала Вадим Вітковський вручив поетові, спецкорові часопису в зоні АТО Олександрові Філіну літературну премію імені М. Стельмаха за серію репортажів про мужність і героїзм українських воїнів, боротьбу за цілісність і незалежність України.

Поетеса, заступник голови вінницького міжнародного земляцтва у Києві Ніна Гнатюк передала щирі вітання від співзасновників і меценатів премії Олександра Шпака і Віталія Безносюка, розповіла про життєвий і творчий шлях славетного автора «Великої рідні», закликала молодь глибше вивчати літературу рідного краю, не просто отримувати гарні оцінки з української мови, а збагачувати свою душу сотнями тисяч народних пісень, що залишилися у спадок від попередніх мужніх і роботящих поколінь.

Перший заступник голови Вінницької обласної ради Людмила Щербаківська вручила Почесні грамоти ОДА та облради Олександру Філіну та директору музею Оксані Голованюк, подякувала працівникам освіти і культури, усім землякам за гідне вшанування пам’яті визначного письменника і громадського діяча.

Під час урочистостей виступили поетеса, заступник головного редактора журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури України Валентина Сторожук, заступник голови Літинської райдержадміністрації Валентина Захаревич, гості з Хмельницької та Чернівецької областей, учасники художньої самодіяльності.

А юні художники і декламатори порадували майстерним виконанням Стельмахових поезій та ілюстраціями до них.

Гості вклонилися родинному гнізду Стельмахів – батьківській хаті, де тепер обладнано музейну експозицію.