Бойко Олексій Михайлович

Олексій Бойко

Олексій Бойко

Народився 18 лютого 1936 року в с. Женишківці Віньковецького району на Хмельниччині в сім’ї хліборобів.

Дитинство і юність пройшли в с. Ходаки Барського району на Вінниччині, де у 1951 році закінчив семирічну школу. Середню школу закінчив у 1954 році в, уже згаданих, Женишківцях.

У 1956 році закінчив Говірське технічне училище, що у Віньковецькому районі. Згодом, у 1965 році закінчив Вінницький педагогічний інститут (фізико-математичний факультет).

Працював комбайнером, трактористом. По закінченню педагогічного інституту – вчителем фізики у Пиківській СШ Калинівського району на Вінниччини. На пенсію вийшов за інвалідністю у 1986 році.

Літературний дебют відбувся на початку сімдесятих років минулого століття. Друкувався в районній, обласній та республіканській періодиці.

У 2004 році вийшла перша збірка гумору і сатири «Довкола дуба». У 2009 році  – друга – «Трасти і контрасти», а у 2012 році – третя – «Непричесані персонажі». Четверта збірка «Через терни проти скверни» вийшла у 2014 році, П’ята збірка вибраних творів «Танці у кропиві», що була видана 2015 року,  є своєрідним підсумком праці О. Бойка у царині гумору і сатири.

3 грудня 2015 року був прийнятий до лав Національної спілки письменників України.