45-річний ювілей Вінницької обласної письменницької організації

Письменницьке свято в мистецькому центрі ВДПУ ім. М. Коцюбинського

Письменницьке свято в мистецькому центрі ВДПУ ім. М. Коцюбинського

Сьогодні, 23 лютого, в актовій залі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського відбулися урочистості з нагоди 45-річного ювілею спілки письменників Вінниччини.

Знаменна дата зібрала у стінах вишу подільських майстрів слова, переважна більшість яких розпочинала свій творчий шлях саме з Вінницького педагогічного.

Привітати літераторів зі славним ювілеєм на урочистий захід завітали голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки ОДА Ігор Івасюк, заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, представники Вінницької міської ради, студенти та викладачі вишу.

«Коли ми говоримо про талант, то ведемо мову про дуже велике таїнство, яке дав Бог людині – творити, доносити свої почуття, свої прагнення, давати натхнення й мрії. І це особливо чітко проявляється тоді, коли ми говоримо про наших письменників», – зазначив у вітальному слові голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Він висловив переконання, що письменництво по своїй суті об’єднує минуле, сучасне й майбутнє, відтак побажав спілчанам натхнення, віри, любові та нових творчих вершин.

Очільник регіону також відзначив, що українці нині переживають насправді історичний час, коли в державі відбувається багато змін, і ті внутрішні переживання за майбутнє України, які торкаються сьогодні кожного, вселяють великий оптимізм, що все добре тільки починається.

З нагоди ювілею Валерій Коровій відзначив окремих літераторів краю Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, голові обласної організації Національної спілки письменників України Михайлові Каменюку вручив Почесну грамоту Верховної Ради України. Крім того, в дарунок від керівника області спілка письменників Вінниччини отримала сканер.

У ході урочистостей відбулось також нагородження лауреатів щорічної літературної премії імені Михайла Стельмаха – за кращі публікації журналу «Вінницький край». Ними стали Іван Волошенюк, Ніна Урсані та Олександр Філін.

На адресу вінницьких майстрів слова звучали слова вітань із побажаннями добра, наснаги й творчих успіхів від друзів та колег митців. З творчим звітом перед спілчанами, викладацьким та студентським колективом університету виступив голова обласної спілки письменників Михайло Каменюк, а від художніх колективів та виконавців Вінницького державного педагогічного університету учасники й гості свята отримали в дарунок концертну програму.

Для довідки. Вінницька організація Спілки письменників України була заснована в лютому 1971 року. На урочисте засідання з цього приводу, яке відбулося в приміщенні обласного музично-драматичного театру імені М.Садовського, з Києва прибула представницька письменницька делегація, що свідчило про особливу значимість події. До її складу увійшли Олесь Гончар, Михайло Стельмах, Степан Олійник, Юрій Збанацький, Павло Загребельний, Володимир Канівець, Іван Драч, Віталій Коротич.
Першим керівником новоутвореної Вінницької організації СПУ став прозаїк, фронтовик Дмитро Дереч. Після нього очолювали організацію Анатолій Бортняк, Михайло Каменюк, Василь Кобець, Володимир Кузьменко, Володимир Рабенчук. З 2014 року головою організації знову обрано Михайла Каменюка.

Нині Вінницька організація НСПУ нараховує 53 письменники. Це люди старшого, середнього і наймолодшого поколінь літератури.

Завдяки постійній підтримці обласної влади втілюється в життя чимало плідних творчих письменницьких проектів та ініціатив. Видається літературний журнал «Вінницький край», один з кращих в Україні, книжкова серія вибраних творів вінничан «Бібліотека літератури Вінниччини», «Шкільна бібліотека», літературно-краєзнавчий альманах «Русалка Дністровая», молодіжний літературний щорічник «Експрес «Молодість», працює Клуб творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо» та чимало іншого.

Першоджерело:  http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/web_alldocs/Doc%D0%94%D0%95%D0%9F%D0%86A7ELG6

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=HL8_NiEzQH8